Jump to content
DioramaTürkiye

Samsung Galaxy S8 ilk 3 ay koşulsuz iade garantisi sunacak.

Önerilen İletiler

Donanım olsun, tasarım olsun, yazılım olasın yeni amiral gemisinin adeta üzerine titreyen Samsung, garanti şartları tarafında da kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmayacak.

Samsung-Galaxy-S8-ilk-3-ay-kosulsuz-iade

İnternete sızdırılan bilgiler sayesinde Galaxy S8 serisinin tasarım ve donanım tarafından aşağı yukarı neler sunacağını öğrenmiş olduk. Peki teknik destek tarafında ne tür yenilikler var diye sorarsanız en önemlisi garanti tarafında olacak.

Koşulsuz iade

Gelen bilgilere göre Samsung, yeni amiral gemisi ile birlikte ilk 3 ay koşulsuz iade yapacağı bir garanti paketi sunmayı planlıyor. Temelinde Galaxy Note 7 için bir özür konsepti yatan iade garantisinin iki sebebinin olduğu belirtiliyor. Sebeplerden birisi Samsung’un yeni amiral gemilerinden son derece emin olması ve bunu da tüketiciye anlatmak istemesi. Galaxy Note 7 sonrasında Samsung çok önemli adımlar attı ve Galaxy S8 serisini sayısız testlere tabi tuttu. Bunun da bir şekilde tüketiciye anlatılması gerekiyor. İkinci sebep ise firmanın Bixby sanal asistanı. Samsung dijital asistanını ilk etapta sınırlı bir bağlantı ile kullanıma sunacak. Yaz aylarında ise Bixby asistanının asıl potansiyelini ortaya çıkaracak güncelleme gelecek. Yani kullanıcılar ilk etapta bundan şikayet edebilir. Firma tam güncellemenin yapılacağı döneme kadar iade garantisi sunuyor. Böylece kullanıcı güncellemeyi deneyerek beklentilerini karşılayıp karşılamadığını görecek ve iadesine karar verecek.

Apple da Siri asistanının ilk yılında benzer bir durumla karşılaşmıştı. Lansmanda anlatılan kapasiteye bir türlü ulaşamayan Siri, eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Apple ilerleyen yıllarda büyük yatırımlar yaparak Siri’yi en iyi hale getirmişti. Anlaşılan Samsung geçmişten önemli bir ders almış.

Galaxy Note 7 problemi sonrasında Galaxy S8 serisinin göreceği ilgi firma açısından büyük önem taşıyor. Bu bakımdan gerek donanım olsun gerek radikal tasarım değişiklikleri olsun gerekse de garanti şartlarında olsun firmanın işi şansa bırakmak istemediği anlaşılıyor. Gelecek hafta tanıtılacak olan Galaxy S8 serisi Nisan ortalarında da satışa sunulacak.3-ay-kosulsuz-iade-garantisi-sunacak.htm

Alıntı

 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×