Jump to content
DioramaTürkiye

16 çekirdekli AMD Ryzen işlemcisi geliyor

Önerilen İletiler

Zen mimarisini ilk etapta ana akım bilgisayar sistemlerine getiren AMD, önümüzdeki dönemde de sunucu tarafına geçiş yapacak. Bununla birlikte üst seviye bilgisayar segmentini de unutmuş değil.

photo-39330.gif

AMD’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Ryzen işlemciler yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Son kullanıcı tarafında AMD ilk olarak üst seviye işlemcileri piyasaya sürdü ve önümüzdeki aylarda da alt seviyeye doğru inecek. Bununla birlikte üst seviyeye bir sürpriz gelebilir.

Firma her segmentte

İddialara göre AMD profesyonel kullanıcılar için 16 çekirdekli bir Ryzen işlemcisi daha geliştiriyor. Normalde 16 çekirdek ve üzeri işlemcilerin Naples kod adı altında sunucular için ayrıldığı düşünülüyordu ancak AMD henüz son sözü söylemedi. Yeni Ryzen işlemcisi 16 çekirdek ve 32 izlek birimine sahip olacak. Bu segmentte Intel’in Xeon ve üst seviye Core işlemcilerinin karşısına çıkacak olan yeni işlemci yine fiyat tarafında en büyük kozunu kullanacak. Bazı kaynaklara göre 600$-700$ civarında bir fark ile üst seviye bilgisayar segmentinde çok iyi bir alternatif olması bekleniyor.

Üst seviye bilgisayar segmenti özellikle kurumsal açıdan önemli gelirler bırakıyor ve Intel bu segmentte çok geniş bir hareket alanına sahip. AMD’nin yeni işlemcisi ile yapacağı muhtemel bir hamle, bu segmentte Intel’i zorlayabilir.

Alıntı

 

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Masaüstü bilgisayarımda AMD işlemcisi kullanmıştım AM3+ işlemci serisini almıştım hala kullanırım takır takır çalışır, intele o kadar para vermeye gerek yok, artık ryzen ile birlikte inteli geçmiştir kesinlikle.

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×