Jump to content
DioramaTürkiye

Diorama fotoğrafçılığı - Söyleşi

Önerilen İletiler

fkkk.jpg

Fotoğrafçı / Diorama Sanatçısı Matthew Albanese, gerçek erişime sahip, manzara sahnelerini kolayca erişilebilir materyalleri kullanarak kurup ve fotoğraflıyor. Eserine biraz göz atın ve onların gerçekçiliği, çabası ve materyalleri üzerine hayran kalacaksınız. 

Matthew Albanese: "Çalışmalarım, duygusal manzaralar yaratmak için çeşitli materyal ve nesneler kullanarak küçük boyutlu titizlikle detaylandırılmış modellerin inşasını içeriyor. Yapımdan aydınlatma ve projenin her yönü, izleyicileri perspektife bakmaya zorlayan yöntemler kullanarak özenle önceden planlandı. Belirli bir açıyla fotoğraflandığında Ölçek, alan derinliği, beyaz dengesi ve ışıklandırma gibi fotoğrafik tekniklerin bir karışımını kullanarak malzemelerimin görünümünü büyük ölçüde değiştirebilirim "diyor.

ft07.jpeg

Bu diorama'da Değişik sıcaklıklarda pişirilen 25 pound büyüklüğünde şeker tuz, yumurta akı, mısır şurubu, tartar kreması, toz şeker, mavi gıda boyası, Hindistan mürekkebi ve unu var kullanılan efektlerde. Üç gün pişirme işlemi sürüyor iki haftalık'ta bir inşaat söz konusu oluyor.

fk78.jpeg

fk99.jpeg

Detayları (kullanılan materyaller)

Pamuk, tuz, pişmiş şeker, kalay folyo, tüy ve tuval.

btsfk13.jpeg

btsfk14.jpeg

btsfk15.jpeg

ft08.jpeg

Detayları ( Kullanılan materyaller )

Cam, pleksiglas, fayans harç, yosun, dallar, tuz, boyalı tuval ve kuru buz. Şelale, düşen sofra tuzunun zaman maruziyetinden yaratılmıştır.

fk02.jpeg

Detayları ( Kullanılan materyaller )

Boyalı parşömen kağıdı, ip, elle boyanmış devekuşu tüyleri, oyma çikolata, tel, rafya, maskeleme bandı, kahve, sentetik saksı altına alma yosunu ve pamuk.

btsfk01.jpeg

ft09.jpeg

 

btsfk07.jpeg


btsfk08.jpeg
 
fk03.jpeg

Detayları ( Kullanılan materyaller )

Fayans harç, yosun ve fıskiye ağaçları.

fk04.jpeg

Detayları ( Kullanılan materyaller )

Siyah bir perdeye karşı renkli bir ışın demeti, bileşik ağaçlar, mantar tahtasındaki deliklerden ışığı vuruyor.

fk05.jpeg

Detayları ( Kullanılan materyaller )

Ceviz, mum, tel, parıltı, yer fıstığı kabuğu, alçı, tel, boyalı denizyıldızı, sıkıştırılmış yosun, jöle, sünger, balmumu kaplı deniz kabukları, diş macunu, kil, incir, tüy ve nonpareils.

btsfk09.jpeg

btsfk17.jpeg

fk10.jpeg

Detayları ( Kullanılan materyaller )

Çelik yün, pamuk, toprak maydanozu ve yosun.

 

btsfk11.jpeg

btsfk02.jpeg


btsfk03.jpeg


btsfk04.jpeg


btsfk05.jpeg

btsfk10.jpeg


btsfk16.jpeg

Alıntı
  • Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×