Jump to content
Ozan Kaya

Diorama Taş Ev Yapımı

Önerilen İletiler

3 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

@Ozan Kaya bey bence ikisiyle beraber güzel bir konu oluşturabilirsiniz ikiside güzel bence 

2 saat önce, Kampucity2 yazdı:

Çok güzel olmuş eline sağlık bu değerli bilgileri bizimle paylaştığın içinde ayrıyeten teşekkürler

@MEHMET SELİM ERGÜVEN hocam aslında dediğnize bende katılıyorum. Biri taş diğeri strafor. Arasındaki görsellik ve farkı göstermiş olurum.

@Kampucity2 hocam rica ederim, bilgi paylaşınca çoğalır. Bu forum sitesi sayesinde bende birçok kişiden birsürü teknikler öğrendim. Öğrenmeyede devam ediyorum. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olayım.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Ozan Kaya taş ev çalışmanız da çok güzel, 

Özellikle başlangıç aşamasındaki kalıp çalışmanız çok güzel. Sonuç güzel olmuş ama yarım bırakmışsınız sanırım. Köy Dioramanız ve Taş ev çalışmanızın devamını bekliyorum. Dilerim son hallerini görebiliriz.

***Bu arada derz dolgudan yaptığınız tuğlaların kesilmesi kolay mı yoksa çabuk mu parçalanıyor? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@brtzoga hocam kalıbı hazırlarken tamamen modellerden uzak olarak ölçeksiz olarak hazırladım ve bu çalışmayı da yarım bıraktım. Amaç nasıl yapılır tekniğini öğrenmek ve yapmak isteyen arkadaşlar ile paylaşmak :)

Derz dolgudan yaptığım tuğlalar tam net kuruma yapmadan önce güzel şekilleniyor. Tam kuruma gerçekleştiği zaman çelik gibi oluyor fakat kalın zımpara ile ve ince demir testeresi ile kesim işi yapabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozan Kaya, 2 saat önce yazdı:

@brtzoga hocam kalıbı hazırlarken tamamen modellerden uzak olarak ölçeksiz olarak hazırladım ve bu çalışmayı da yarım bıraktım. Amaç nasıl yapılır tekniğini öğrenmek ve yapmak isteyen arkadaşlar ile paylaşmak :)

Derz dolgudan yaptığım tuğlalar tam net kuruma yapmadan önce güzel şekilleniyor. Tam kuruma gerçekleştiği zaman çelik gibi oluyor fakat kalın zımpara ile ve ince demir testeresi ile kesim işi yapabilirsiniz. 

Dilerim devam eder ve sonuçları paylaşırsınız... 

Derz dolgu konusu ilginç görünüyor, bazı detaylar için kullanmayı düşünebilirim. 
Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.