Jump to content
Ozan Kaya

Diorama Taş Ev Yapımı

Önerilen İletiler

Bu kalıplar kontraplak olup her marangoz ve mobilyacılardan temin edebilirsiniz.

Kalıpları hazırladıktan sonra sıra silikon kalıbının yapılışına geldi. 1 adet şeffaf silikon ve mısır nişastasınla kalıplarımızı hazırladım.

Kalıplar hazırlandıktan sonra yapı marketlerinde satılan renkli derz dolgu satın aldım. Su ile derz dolguyu hazırlayıp silikon kalıplara döktüm.

20170304_185819.jpg

• Like 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ozan bey merhabalar bu harika detaylı anlatımı bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Kategoriyi inceleyip bu paylaşıma denk gelen hobicilerin fazlasıyla işine yarayacak görsel ve metinsel paylaşımlar olmuş.:)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ozan hocam selamlar paylaşım harika olmulş benim modellerde dikkat ettiğim gerçekçiliğe en yakını olması ama bu taş yapımında işnanın gerçeğinden daha gerçek nasıl tarif edilebilir bilmiyorum harika bir iş çıkarmışsınız mutlaka bunu daha küçük ölçekler'de deneyeceğim !

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, blue80s yazdı:

Ozan hocam selamlar paylaşım harika olmulş benim modellerde dikkat ettiğim gerçekçiliğe en yakını olması ama bu taş yapımında işnanın gerçeğinden daha gerçek nasıl tarif edilebilir bilmiyorum harika bir iş çıkarmışsınız mutlaka bunu daha küçük ölçekler'de deneyeceğim !

Blue teşekkür ederim. İşallah beraber ölçekli olarak güzel işler yaparız paylaşırız. Gerçeklik olarak ölçeğe göre yapmadığımdan sıkıntı yaşayacağım. Bu amatör olarak yaptığım ilk iş.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ozan hocam amatör ve ilk iş demişsiniz siz buna ama bu bildiğiniz profesyonelce hazırlanmış bir iş gibi elinize kolunuza emeğinize sağlık gerçekten süper b,r kaynak kazandırmışsınız bu kategoriye bende ufak ölçekli olmak kaydı ile muhakak denemek istiyorum.

Soracağım şey karton mu bildiğimiz ? yoksa kalın mukavva mı hocam ev cephesi ?

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bay-T yazdı:

Ozan hocam amatör ve ilk iş demişsiniz siz buna ama bu bildiğiniz profesyonelce hazırlanmış bir iş gibi elinize kolunuza emeğinize sağlık gerçekten süper b,r kaynak kazandırmışsınız bu kategoriye bende ufak ölçekli olmak kaydı ile muhakak denemek istiyorum.

Soracağım şey karton mu bildiğimiz ? yoksa kalın mukavva mı hocam ev cephesi ?

Bay T bu işe başlamadan çok araştırma yaptım. Youtube de bu tarz ev yapımlarına ait ne kadar video varsa hepsini soluksuz izledim. Yabancı form sayfalarındaki paylaşımları izledim takip ettim. Düşündüm taşındım nasıl yapavilirim dedim. Bu çalışmayı şimdi bu şekilde seri olarak paylaşıyorum ama çok zaman aldı tabi buralara gelmek.

İnce karton kullandım evin cepesinde. Marketlerden ücretsiz temin edebilirsin.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet hocam soluksuz gözlemledim her paylaşımınızı varsa lütfen dahasınıda ekleyin malum bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bu ve benzeri çalışmaları diorama konusunda HO ölçekli yapıp denemek lazım ama HO ölçekte ufak olacağı için objeler iş dahada zorlaşır sanırım.:|

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu akşamda önceden hazırlamış olduğum tuğlaları da montajına başladım.

Kapıyı aslında oval yapıcaktım ama biraz acele davranıp düz yapmaya karar verdim.

Tuğların rengini bu evde biraz farklılık olsun diye renkli uyguladım.

20170319_212348.jpg

20170319_214430.jpg

20170319_214439.jpg

20170319_223000.jpg

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdilik bu çalışmaya ara vermek zorunda kaldım. Bu uygulamayı ölçeksiz yaptığımdan figür sıkıntısından ilerleyen zamanlarda yapıp sizlere paylaşıcam. Taşlar ile uğraşmak zevkli birazda zahmetli. 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.