Jump to content

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar, 

Grandfather diye bilinen ayaklı eski saatkeri bir çoğumuz bilir ve hatta eminim kimimizin evinde hali hazırda kullanılmakta. Ayrıca bu benim ilk çalışmam daha öncesi yok. Bu nedenle değerli fikir, görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 

Detaylara gelirsek şöyle kabaca bir bilgilendirme yappayım. 

Saatin iskelet yapısını 3 ve 5 mm'lik kontrplak oluşturuyor. Saati çevreleyen kafesin sağ ve solundaki işlemeler dondurma çubuğundan yapıldı. Saatin gongu için uzun raptiye kullandım. Bunların dışında tahta kahve kaşığı ve ince çöp şişler ile kontrplakların birleşim noktalarına çepe çevre kaplama yaparak o birleşim noktalarının vermiş olduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmakla beraber güzel ve şık bir görünüm verdiğimi düşünüyorum. Taç ve ayaklar için ise 5mm'lik kırtasiylerde satılan çıta kullandım. Saatin ve camlı kafesin sağındaki ve solundaki işlemeli çubukları için ise yine ince çöp şiş kullandım. İşlemesini ise gravür makinesi ve üçgen eğe ile yaptım. Bundan ibaret arkadaşar, değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım. 

IMG_20210601_162500.jpg IMG_20210601_162120.jpg IMG_20210601_161919.jpg 

IMG_20210601_161858.jpg IMG_20210601_161838.jpg IMG_20210601_161739.jpg

IMG_20210601_161644.jpg IMG_20210601_161428.jpg IMG_20210601_161410.jpg

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık. Güzel duruyor. Çok beğendim. Boya/Vernik bir ton açık olsa daha iyi olurdu veya ışık az olduğundan ya da oda içi gün ışığında çekildiğinden çok koyu görünüyor. Bir de ölçeği anlayabilmemiz için yanına çakmak veya 1 TL gibi obje koyarak resim atar mısınız?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sercanbican, 01.06.2021 - 20:29 yazdı:

Çok güzel bir çalışma olmuş. Elinize, emeğinize sağlık.

Çok teşekkür ederim değeeli yorumunuz için

ismetguralp, 01.06.2021 - 23:50 yazdı:

Eline sağlık. Güzel duruyor. Çok beğendim. Boya/Vernik bir ton açık olsa daha iyi olurdu veya ışık az olduğundan ya da oda içi gün ışığında çekildiğinden çok koyu görünüyor. Bir de ölçeği anlayabilmemiz için yanına çakmak veya 1 TL gibi obje koyarak resim atar mısınız?

Çok teşekkürler değerli görğşleriniz için. Aslında ışık az evet o yüzden daha koyu görünüyor olabilir haklısınız. Dediğiniz gibi yanına bir obje koyup resmini çeker yüklerim bakarsınız, bu arada ölçüyü yazmayı unutmuşum onuda bahsi geçmişken yazıyım. 25.5 x 5.5cm ebatlarında 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuyu ilk görünce bu antika ne alaka diorama forum sayfası ile dedim yani '' GERÇEK SANDIM '' meğer muazzam bir diorama parçası duruyormuş karşımda tebrikler inanılmaz güzel ve detaylı olmuş. :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.