Jump to content
ozgurTdogan

okyanus üzerinde alçak uçuş dioraması

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar, yeni üyeyim böyle güzel farklı bir hobi ile uğraşan Türkiye de ki arkadaşları burada görmek güzel, herkesi tebrik ederim bilgilerimizi paylaşmak kendimizi daha da geliştirmek dileği ile selamlıyorum.

Burada ilk kez paylaştığım yapmış olduğum 3.dioramam 5 yıldır aralık vererek plastik modelcilik yapıyorum aslında özellikle askeri araçlar ve boylarının uygun olmasından dolayı 1/72 ölçek kullanıyorum baya bir serim oldu yerim kalmadı biraz ara verip eldekileri böyle hikaye ile değerlendirmek istedim. Bundan önce de Red Baron ve yarış dioraması var onları da ayrıca paylaşacağım, görüşlerinize ve eleştirilerinize açığım sonuçta amatörüm kendimi geliştirmek farklı tarzlar denemek istiyorum, yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Bu diorama da yine kendim yaptığım  F.14 tomcat 1/100 ölçek plastik model kullanıldı.
Dalgalar için kağıt havlu
Zemin için seramik hamuru ( maalesef bir daha tercih etmeyeceğim bir malzeme kuruduğunda gerilerek çatlama yapıyor ve şekli bozuluyor ) Polimer kil tercihim olacak
Taban için ince köpük
Akrilik boya, koruma ve boya tutması için mat vernik ve en son Parlak vernik ( yeterli parlaklığı vermediği için sonrasında sıvı reçine kullandım ) 
Uçak altındaki köpüren su için  pamuk kullandım

Not: Hikaye tamamen benim kurgum değildir esinlenilmiştir.

20200712_102349.jpg

20200712_164438.jpg 20200712_164513.jpg

20200712_164535.jpg

20200715_223601.jpg

20200715_223637.jpg

20200715_223652.jpg 20200715_223716.jpg

20200715_223743.jpg 20200715_223810.jpg

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim, biraz acele ettim aslında bu çalışma için o yüzden tam istediğim gibi olmadı biraz da kullandığım bazı malzemelerde sorun yaşadım ama beğenmenize sevindim. Sadece hafta sonları ve hafta içi bazı akşamları çalışabildim 2 hafta gibi sürede bitirdim ve  model uçak için de ayrıca yaklaşık 3 hafta zaman harcadım.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ozgurTdogan, 18.07.2020 - 10:40 yazdı:

Teşekkür ederim, biraz acele ettim aslında bu çalışma için o yüzden tam istediğim gibi olmadı biraz da kullandığım bazı malzemelerde sorun yaşadım ama beğenmenize sevindim. Sadece hafta sonları ve hafta içi bazı akşamları çalışabildim 2 hafta gibi sürede bitirdim ve  model uçak için de ayrıca yaklaşık 3 hafta zaman harcadım.

Yeni çalışmaları tüm detayları ile 4 gözle bekliyoruz. :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.