Jump to content

Önerilen İletiler

Okul Öncesi Kitapları Fayda Sağlıyor mu?

Okul öncesi kitaplar 6 aylık çocuklarla 5 yaş aralığı çocukların okuma yazmayı eğlenerek öğreneceği içeriklerle kendisine hayran bırakıyor ebeveynleri. Okul öncesi süreçte çocuklarımız etrafı ve çevrelerini keşfetmeye başladıkları andan itibaren, ilgi alanları ile merak duyguları da gelişmektedir. Çocuklarımız ilk olarak hayatı bu süreçte keşfetmeye başlamaktadırlar. İsteklerini aile fertlerine farklı iletişim yolu ile bildirmektedirler. Ayrıca bu dönemde çocuklarımızın konuşmaları da oldukça aktif bir durumdadır. Çocuklar bu süreç içerisinde kendilerini doğru ve etkin bir şekilde ifade edebilmeleri için konuşma yetilerine ağırlık vermektedirler. Dönem içerisinde konuşmalarını hızlandırmalarına fayda sağlayacak en büyük fayda ise bol bol kitap okumalarıdır. Bu nedenle okul öncesi kitapları çocuklar için oldukça faydalıdır. Eğer çocuklarımızın gelişimine fayda sağlayan bu ürünler nasıl diye merak ederseniz çok iyi ürünler olarak cevap verebilirim. Bugünün çocukları yarının büyükleri, çocuklarımız için, onların gelişimi için ne yaparsak yapalım az gelir.

Okul Öncesi Dikkat Güçlendirme Setleri

Çocuklarımızın belirli bir kısmı öğrenme aralıklarında ev ödevlerinin yanı sıra herhangi bir yazı yazma durumlarında ayrıca resim boyama gibi eğlenceli etkinliklerle ilgilenirken odaklanma gibi problemler yaşayabilmektedirler. Bu odaklanma problemi çocukların kendi yaş aralığındakilere göre daha kısa ya da uzun olabilmektedir. Bu durumu ise çocuklar yeteri miktarda etkinliklere dikkat veremediklerinde anlayabilirsiniz. Bu tür sorunlarsa çocuklar için oldukça can sıkıcı olmakla birlikte, ebeveynler için de korkulu bir hal almaktadır. Dikkat Güçlendirme Seti tam da bu durumda imdadımıza yetişmekte, çocukların dikkatlerini toplamasına olanak sağlamaktadır. Eğer çocuğunuzda buna benzer sorunlar görüyorsanız mutlaka bu setlerden almanız gerekmektedir.

Okul Öncesi Okuma Yazma Setleri

Belirtmiş olduğumuz okuma yazma seti ürünleri çocuklarımızda beyin gelişimlerinin yanı sıra sinaptik adı verilen bağlantının da üzerlerinde kurulmasına olanak sağlamaktadır. Çocuklarımız özellikle okul öncesi ilk 6 senelik süreçte hızla büyümektedirler. Bu durum uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır. Bu dönem içerisinde okuma yazma setiyle çocukları mutlaka tanıştırmanız gerekmektedir. Ayrıca okul öncesi dönemde çocuklarımızın beyinleri çevresel tepkimelere açık durumda bulunmaktadır. Bu dönem ise bundan dolayı beyinlerin en açık olduğu dönem olarak adlandırılmaktadır.

okul-oncesi-hazirlik-kitaplari-yardimci-kitaplar.jpg

okul-oncesi-kitaplar-banner.jpg

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×