Jump to content
vallejo

Malzeme seçimi hk.

Önerilen İletiler

Merhaba;

Öncelikle daha yolun basinda olduğumu belirtmek isterim. Maketler ile ilgili boyalar, fircalar, yapistiricilar, airbrush vb. tüm malzemelere sahibim ve bu isi cok seviyorum. Diorama için ise en basinda strafor, alçı tutkal gibi malzemelere sahip olmamiz gerektigini öğrendim fakat tabanın ne olacağını halen bilmemekteyim.. Taban icin straforu kesip hayal gücümüze gore bicimlendirecegiz, belki iki ya da uc parcaya ayiracagiz fakat straforu hangi maddenin üzerine yapıştıracagiz? Hangi tutkalı kullanacağız? Strafor nasıl bir strafor olmali? Kullanacagimiz alçının türü nedir, nasil olmalidir? Bu malzemelerin markaları, isimleri nedir; nerelerden temin edebiliyoruz? gibi sorular ile karsi karsiyayim. Yardimci olabilirseniz cok sevinecegim. Şimdiden teşekkür ederim.

@sezeralemdar

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Merhaba bu konuda daha öncede bazı arkadaşlarımla yazıştık. Bu seçimler tamamen kişiyle ilgili ve çok kuralı olmayan durumlar. ortaya çıkartmak istediğiniz objenin yapısının neye benzemesi gerektiği fikri tamamen sizinle ilgili olduğu için yorum yapmak zor. örneklemek gerekirse tuğla bir duvarı yapabileceğiniz çok fazla malzeme mevcut. bu size ve işinizi nasıl göstermek istediğinize çok bağlı. yani hamurda kullanabilirsiniz yumurta kartonuda ya da strafor.. hepsinin sonucu farklı. alışveriş konusu ise internet ve maket malzemesi dükkanların temin edilebilir. 

kolaylıklar.

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×