Jump to content
DioramaTürkiye

Yapay çim - Nasıl yapılır ?

Önerilen İletiler

saol hocam bırde yapıstırmayı anladıgım kadarıyla baya bır vıdeo baktım tutkallayaplıyor gıbı geldı yanlıs anlasılmasında bıldıgımden degıl bu işe yenı merak sardım kendı capımızda yapmaya calısıyorum bısey vıdeolar yapılanlar cok hosuma gıttı basladık bıseyler bır yıgın malzeme alıp hanı bır terım varya bılmemek degıl ogrenmemek ayıp dıye bende o mısal :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, diament yazdı:

saol hocam bırde yapıstırmayı anladıgım kadarıyla baya bır vıdeo baktım tutkallayaplıyor gıbı geldı yanlıs anlasılmasında bıldıgımden degıl bu işe yenı merak sardım kendı capımızda yapmaya calısıyorum bısey vıdeolar yapılanlar cok hosuma gıttı basladık bıseyler bır yıgın malzeme alıp hanı bır terım varya bılmemek degıl ogrenmemek ayıp dıye bende o mısal :)

Ağaç tutkalını sulandır fısfıs yada fırçayla sür üzerine çimi serp benim bildiğim bu

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, diament yazdı:

hocam anlatım güzelde dioramaya nasıl veya neyle yapıştıracaz çimleri aradığım soru bu

Video bende acılmıyor tam goremedım nasıl yapıyorlar ama ben seffaflasan tutkalı sulandırarak ! tabana fırca ıle suruyorum. cım malzemesını doktukten sonra sert sac spreyı ıle sabıtlıyorum. bazen de sprey mat vernık ıle sabıtlıyorum.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkesin kendine göre yöntemi  vardır sonuç tatmin ediciyse  doğrudur

Bilhassa çok imce kum çim tozu veya çok küçük taşların üzerine doğrudan sulandırılmış şeffaf tutkal uygulanırsa yüzey geriliminden dolayı işlenen zemin allak bulak olur

Yüzey gerilimini almak için çok çeşitli malzemeler var

İspirto(benim tercihim beyaz ispirto) pirilli su veya hazır ürün

Ben yüzeye kaplanacak maddeyi(kum.çim)fırçayla şekillendirdikten sonra ispirto ile ıslatıyorum

Bir kaç dakika sonra sulandırılmış şeffaf tutkalı verince işlediğim şekil bozulmuyor ve en az 8-10 saat sonra zemine malzeme çok sağlam yapışıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, igunder yazdı:

Herkesin kendine göre yöntemi  vardır sonuç tatmin ediciyse  doğrudur

Bilhassa çok imce kum çim tozu veya çok küçük taşların üzerine doğrudan sulandırılmış şeffaf tutkal uygulanırsa yüzey geriliminden dolayı işlenen zemin allak bulak olur

Yüzey gerilimini almak için çok çeşitli malzemeler var

İspirto(benim tercihim beyaz ispirto) pirilli su veya hazır ürün

Ben yüzeye kaplanacak maddeyi(kum.çim)fırçayla şekillendirdikten sonra ispirto ile ıslatıyorum

Bir kaç dakika sonra sulandırılmış şeffaf tutkalı verince işlediğim şekil bozulmuyor ve en az 8-10 saat sonra zemine malzeme çok sağlam yapışıyor

bu yontemı ılk kez duydum, ben de deneyeyım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.