Jump to content
MoonAndStars

İlk dioramam, bahçeli taş ev

Önerilen İletiler

İyi günler herkese,

Diorama yapımında çok yeniyim. Hatta daha ilk dioramam bitmedi bile. Bu yapımına devam ettiğim taş evim. Daha sonra etrafına çalılıklar, kır çiçekleri ve bir ya da iki ağaç ekleyeceğim. Bahçesi küçük zaten. Çok fazla ağaç ekleyemem. Dondurma çubuklarından piknik masası yapıp koymayı düşündüm, daha sonra taş evler çok eskiden kullanılırdı, piknik masası uymaz diye vazgeçtim. Modelde pencere ve camlar çizilmiş bir resim halindeydi, kesip yapıştırmam gerekiyordu. Gerçekçi olmaz diye tülden kendim diktim, şeffaf plastikten cam yaptım ve kürdandan da orta tahtalarını yaptım. Kürdan biraz kalın geldi bence. Ama inceltemedim maket bıçağıyla. Kapısı hala içime sinmiyor. Nasıl daha gerçekçi yapabilirim diye sürekli düşünüyorum. Yaptıkça fotoğraflarla güncelleyeceğim. Bu arada zımparaladıktan sonra temizlemeden çekmişim resimleri, kusura bakmayın 🙈

Bu arada, taşlar aşırı mat sanki, verniklemeyi düşündüm. Zaten parlak olmasını istemiyorum, mat olmalı ama sanki biraz daha canlı olması gerek. Babam verniklersen ilerde çatlar, kötü olur dedi. Kararsız kaldım.

Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

8F2F2EF4-7ADF-4643-99C4-4279996D15F7.jpeg  B231A43F-4C71-47E6-B157-89128E6F9554.jpeg

E99A1C7B-CFC0-419D-8246-B30D7CAD7263.jpeg

  • Like 3

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×