Jump to content
01usagi01

Amiral Daha Batmadı

Önerilen İletiler

Herkese Selamlar iyi forumlar bol güzel dioramalar.

Geçen hafta bit pazarından almış olduğum 1:43 gemiciği denize taşıdık kayalık yapacaktım kayalığa dogru surukleniyor hissi için sonra vaz geçtim seyir halinde olması daha güzel olur dedim.

Kullanılan malzemeler;

Eski bir gemi, strafor, sıcak silikon ve alçı birde boyalar.

Alçıyı hazırlar iken içine mavi boya kattım boya ile uğraşmamak için ve straforumuza bir güzel gelişi güzel yaydım ve o anda gemiyi oturtmak geldi ve oturttum.

Gemi kenarlarını beyaz boya ile hafiften boyadım ve alçının üstünü komple sıcak silikon ile kapladım ( epoksim bitti ve iş bulmadığım için malzeme tedarik edemiyorum) ilk silikon katman soguduktan sonra tekrardan dalga islemi yaptım suan cercevem kaldi yorumlar sizlerden.

20190803_153330.jpg

20190803_130925.jpg

20190803_115823.jpg

20190803_115828.jpg

20190803_153310.jpg

20190803_153316.jpg

20190803_181029.jpg

20190803_153328.jpg

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çookkk güzel :) Taban kısmının devamını bekliyorum.

Yapımına dair daha fazla fotoğraflar gelecek mi ? Yoksa final görüntüsü mü sadece ? Diorama resimlerine alacağım ona göre konuyu. :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DioramaTürkiye, 23 saat önce yazdı:

Çookkk güzel :) Taban kısmının devamını bekliyorum.

Yapımına dair daha fazla fotoğraflar gelecek mi ? Yoksa final görüntüsü mü sadece ? Diorama resimlerine alacağım ona göre konuyu. :) 

Sayın Yöneticim bazı yerlerde resim çekmeyi unuttum mazur görün valla iş bulamama stresi ve geçim derdinden. Ama aşamaları yinede çekiyorum konu taşınması sizin takdirinize kalmış.

Straforu çerçeveledim ve biraz değişikliğe gidip tekrardan alçı ve silikon uygulaması yaptım. Ve şuan fark ettim resimler karışık yüklenmiş affınıza sığınıyorum.

Şuan yaptığım çerçeveye doktor çubuklarından gelişi güzel bir ikinci bir çerçeve yapacağım inşallah oda kaplama şeklinde olacak şuanki son resimleri paylaşmak istiyorum.

20190808_163839.jpg

20190808_163831.jpg

20190808_163822.jpg

20190808_165937.jpg

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozan Kaya, 15.08.2019 - 14:14 yazdı:

@01usagi01 Ellerine sağlık, çok güzel olmuş. Epoksi kullanmadan deniz efekti güzel olmuş :) 

@Ozan Kaya teşekkür ederim hocam elimden geleni yaptım sizlere begendirebildiysem ne mutlu bana.

Ikinci çerçeveyi daha bitiremedim bitire bilsem finish yapacam inşallah.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.