Jump to content
fffurkan

ankara diorama staj/çıraklık ​​​​​​

Önerilen İletiler

Merhabalar, forumda yeniyim. Ankara'da 30 yaşında, web/mobil arayüz, grafik tasarımı yapmaktayım. Ayrancı'da yaşamaktayım. Yıllardır maket ve diorama konusuna ilgim var ama maalesef ki uzaktan. Nereden nasıl başlayacağıma dair fikrim olmadığından, pek cesaretlenemedim ve bir türlü başlayamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilecek Ankara'da yaşayan yaptığını anlatmayı bilen en önemlisi bunu paylaşmaktan çekinmeyen çırağı olarak beni kabul edebilecek bir usta arıyorum.

Makul bir istek mi tabi ki bilmiyorum, insanların genelde bu işi hobi olarak evlerindeki ufak atölyelerinde (hatta alanlarında demek daha doğru) yapmakta olduğuklarının farkındayım. Belki buna elverişli alanı olan biriyle tanışırım diye şansımı denemek adına bu başlığı açtım.

En büyük beklentim malzeme, boya kullanımına ve seçimine dair bilgi edinmek ve bazı trikler kapabilmek.

GSF'liyim. Elim fırça tutar, renkten, ışıktan, kompozisyondan, dengeden, üç boyuttan anlarım. Usta çırak yoluyla aktarımın önemine ve başarısına son derece inanırım.

En kısa zamanda tanışmak dileğiyle. Saygılarımla :)

tarihinde fffurkan tarafından düzenlendi
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Furkan  

Kimseye ihtiyacınız olmadığını söylemek isterim. 

Yapmak istediklerine karar verdikten sonra kendi yöntemlerini geliştirebilirsin. Şahsi kanaatim her yol mübah.

Forumda kendi yollarımızla yaptıklarımızı paylaşıyor ve birbirimize destekler atıyoruz. Naçizane tavsiyem hiç ama hiç durmadan (evet tam şu anda) başlaman.

eğer inanmazsan diye 🙈 aşağıya hayatımda ilk yaptığım şeyle, nereye evrildiğini gösteren iki foto bırakıyorum..

Sevgiler.. (çok eğleneceksin..🙋🏽‍♂️😅🙈)

IMG_0229.jpg

IMG_0230.jpg

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba hoş geldiniz bende yeniyim burada. Sayın @DioramaTürkiye ve @sezeralemdar dediği gibi burada ki paylasimlardan kendi yorumlarımız ile gelişiyoruz.

Mesela ben çim zemini, toprak zeminini ve aafalt zeminimi ince elenmiş kum ile yapmaktayim. Matkap ucuna kendim yaptigim mikserimi ince kumu istediğim renge boyayarak dolgu zeminimi hazırlıyorum. 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, hoşbuldum:)

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Aslında başlığı açtıktan sonra formları biraz inceledim sanırım haklısınız güzel bir kaynak oluşmuş burada. Aradığım bir çok şeye cevap bulabilecek durumdayım sanırım. En kısa zamanda malzeme toparlayıp projemi sizlerle paylaşırım umarım..

Desteğiniz için tekrar teşekkürler :)

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.