Jump to content
brtzoga

Konu düzenleme, değiştirme, silme sorunu

Önerilen İletiler

Sayın @DioramaTürkiye forum yöneticisi,

Oluşturmuş olduğum bir konunun düzeltilmesi ile ilgili sorun yaşıyorum.
Bir cümleyi düzeltmek, konuya ekleme yapmak veya konuyu tamamen silmek gibi seçeneklerin nerede olduğunu bulamadım açıkcası.
Konuyu oluşturduğumda sistem bir kez düzeltme yapmama izin verdi. 
Ancak konunun son bölümünde eklemediğim birçok görsel olduğunu ve bunların sayfa düzeninin epeyce altında yer aldığını düzeltme yaptıktan sonra fark ettim.
Sistem arayüzünde yeniden düzenleme şansı bulamıyorum.
Bununla ilgili destek rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla

Burteçin Zoga

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Günaydın,
Neden hala cevap alamadım anlamış değilim. 
Pazar gününün ilk saatlerinde 01:19'da yazmış olduğum soruya geçen şu zaman aralığında hiç bir cevap gelmedi.

Facebook ve Instagram uygulamalarından sonra herhalde Forum artık aktivitesini yitirmiş sanırım.
Üzücü bir durum, zira forum ortamlarında çok daha kapsamlı paylaşımlar yapılabilir.
Bilgiye ulaşmak çok daha yüksek seviyelidir.
Arşivdekiler ve güncel paylaşımları belli kategoriler içinde takip edebilmek gibi önemli avantajları vardır forumların sosyal medya organlarına göre.

Saygılarımla

Burteçin Zoga

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar bir süre sonra siliniyor

İnsanlar bunun farkındalar ama bir süre sonra sosyal medya popularitesini illa ki kaybedecek bu bir gerçek

Bu yüzden sosyal medya ya fazla takılmamak lazım 

Bizde olduğu gibi dünyadada bir gerçek var

Hangi hobi olursa olsun aklınıza hangi hobi geliyorsa naçizane benim bildiğim kadar

HİÇ BİR HOBİNİN OKULU YOKTUR

İlgilendiğiniz hobi ile ilgili birşeyler öğrenmek için baş vurulacak yegane ve tek adres FORUMLARDIR

Bu bütün dünyada böyledir

Benim düşünceme göre madem sosyal medya bu kadar ön planda FORUM larında sosyalleşmesi gerekir

Yani forumlarda sosyal aktivitelerin yer alması gerektiğini düşünüyorum

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
brtzoga, 2 saat önce yazdı:

Günaydın,
Neden hala cevap alamadım anlamış değilim. 
Pazar gününün ilk saatlerinde 01:19'da yazmış olduğum soruya geçen şu zaman aralığında hiç bir cevap gelmedi.

Facebook ve Instagram uygulamalarından sonra herhalde Forum artık aktivitesini yitirmiş sanırım.
Üzücü bir durum, zira forum ortamlarında çok daha kapsamlı paylaşımlar yapılabilir.
Bilgiye ulaşmak çok daha yüksek seviyelidir.
Arşivdekiler ve güncel paylaşımları belli kategoriler içinde takip edebilmek gibi önemli avantajları vardır forumların sosyal medya organlarına göre.

Saygılarımla

Burteçin Zoga

Merhaba siz sanırım bilgisayar başında yatıp kaldığımızı düşünüyorsunuz. Yurt dışındayım ve burası kadar önemli tüm projelerim 1 ay süre ile işlerimden sebep arka planda kaldılar.

Aktivitesini yitirmedi hiç bir konu ya da yayın kolumuz esasen ben sizi biraz rahatlamaya ve sakinleşmeye davet ediyorum. Sizin kadar sert ve net söylemler de bulunmadan sorunuza döneyim dilerseniz. Dünyadaki tüm pro. forum sistemlerinin özelliği budur kullanıcı belli süre dahilinde düzeltme yapabilir. Art niyetli spam yada benzeri konu yada mesajları engellemek adına yazılan log ları tartışmaları kontrol altında tutabilmemiz adına.

"Sabır önceleri zehirdir; huy edinirsen bal olur."

Keyifli forumlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
igunder, 3 saat önce yazdı:

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar bir süre sonra siliniyor
İnsanlar bunun farkındalar ama bir süre sonra sosyal medya popularitesini illa ki kaybedecek bu bir gerçek

Bu yüzden sosyal medya ya fazla takılmamak lazım 

Bizde olduğu gibi dünyadada bir gerçek var

Hangi hobi olursa olsun aklınıza hangi hobi geliyorsa naçizane benim bildiğim kadar

HİÇ BİR HOBİNİN OKULU YOKTUR

İlgilendiğiniz hobi ile ilgili birşeyler öğrenmek için baş vurulacak yegane ve tek adres FORUMLARDIR

Bu bütün dünyada böyledir

Benim düşünceme göre madem sosyal medya bu kadar ön planda FORUM larında sosyalleşmesi gerekir

Yani forumlarda sosyal aktivitelerin yer alması gerektiğini düşünüyorum

Sayın @igunder,
Forumlar konusunda benim gibi düşünmenize sevindim.
Özellikle forumlarda paylaşım yapmayı gerekli buluyorum. 
Hobinin okulu olmasa bile bazı deneyimlerden öğrenecek çok şey olduğu da malum bir gerçek.
Bu anlamda bu tür forum ortamlarının bir atölye gibi iş gördüğünü varsayarsak bir nevi okul yerine geçtiğini de düşünmenin yanlış olacağını sanmıyorum. 
Yıllarca birçok hobi ile içiçe yaşadım, yaşıyorum. Profesyonel olmadığımız alanlarda vaktimizi ayırdığımız konular hobi olarak değerlendiriliyor çoğu insan için.
Boş zamanları doldurduğumuz bir aktivite.
Ancak bunu yaşamının içine katmış, yaşam biçimi haline getirmiş olanlar da böyle forumlarda içten içe bir eğitim sürdürüyorlar.  

Katkınız için teşekkür ederim.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DioramaTürkiye, 3 saat önce yazdı:

Merhaba siz sanırım bilgisayar başında yatıp kaldığımızı düşünüyorsunuz. Yurt dışındayım ve burası kadar önemli tüm projelerim 1 ay süre ile işlerimden sebep arka planda kaldılar.

Aktivitesini yitirmedi hiç bir konu ya da yayın kolumuz esasen ben sizi biraz rahatlamaya ve sakinleşmeye davet ediyorum. Sizin kadar sert ve net söylemler de bulunmadan sorunuza döneyim dilerseniz. Dünyadaki tüm pro. forum sistemlerinin özelliği budur kullanıcı belli süre dahilinde düzeltme yapabilir. Art niyetli spam yada benzeri konu yada mesajları engellemek adına yazılan log ları tartışmaları kontrol altında tutabilmemiz adına.

"Sabır önceleri zehirdir; huy edinirsen bal olur."

Keyifli forumlar

Sayın Yönetici @DioramaTürkiye merhaba,

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. 

Herşey iyi güzel de tavrınızı anlayamadım...
Gerçekten çok üzüldüm bu duruma. Beni tanımıyorsunuz ve hak etmediğim bir üslupla yazmışsınız bana. 
Daha doğrusu bu tavrınız için kırıcı da diyebilirim... 

Sadece şunu yazmıştım:
(...)Neden hala cevap alamadım anlamış değilim. 
Pazar gününün ilk saatlerinde 01:19'da yazmış olduğum soruya geçen şu zaman aralığında hiç bir cevap gelmedi.(...)

Satırlarımın devamı da malum, forum ortamlarının faydaları üzerinedir...

Pazar günü sorduğum soruya salı günü cevap arıyorum hepsi bu...
Asla "Sert" bir söylemim olmadı ama net olduğum çok açık... 
Yazık... Üzüldüm... 

55 yaşındayım ve 1980'den beri bilgisayar kullanıyorum. Asla bilgisayar başında yatıp kalktığınızı düşünmedim...
Tiyatro oyuncusuyum, 36 yıldır sahnedeyim. Sanırım yazdıklarıma başka bir anlam yükleyerek okudunuz. Yoksa bu tarz sözcükler seçmezdiniz. Ben yorumlamadan okudum yazdıklarınızı. Yargıda da bulunmuyorum "Net" veya "sert" diye...

Uzun yıllar bazı forumlarda yönetici oldum, moderatörlük yaptım... Forum ortamlarını çok iyi tanırım. "Düzeltme" seçeneği tamamen forum altyapısında tercih edilecek veya edilmeyecek bir konudur. İstenirse basitçe çözülebilir. Ayrıca bir yığın çapaklı konu oluşmasına da engel olur.   

Bu forumda kimseyi tanımıyorum, kimseyi yargılamadım, tek bir saygısız sözcük sarfetmedim, bir cümleyi yazarken tekrar tekrar düzelttim ki yanlış anlaşılmasın diye...  Ancak buna rağmen sizden aldığım cevap böyle oldu. Henüz de forumu tanımaya çalışırken... Sadece üzüldüm... 

Cümlelerinizi bitirirken küçük bir ifade ile hatırlatma yapmışsınız "Sabır önceleri zehirdir; huy edinirsen bal olur." diyerek.

Nezaketiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı da herkesten özür dilerim.
Saygılarımla.

Burteçin Zoga 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
brtzoga, 11 dakika önce yazdı:

Sayın Yönetici @DioramaTürkiye merhaba,

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. 

Herşey iyi güzel de tavrınızı anlayamadım...
Gerçekten çok üzüldüm bu duruma. Beni tanımıyorsunuz ve hak etmediğim bir üslupla yazmışsınız bana. 
Daha doğrusu bu tavrınız için kırıcı da diyebilirim... 

Sadece şunu yazmıştım:
(...)Neden hala cevap alamadım anlamış değilim. 
Pazar gününün ilk saatlerinde 01:19'da yazmış olduğum soruya geçen şu zaman aralığında hiç bir cevap gelmedi.(...)

Satırlarımın devamı da malum, forum ortamlarının faydaları üzerinedir...

Pazar günü sorduğum soruya salı günü cevap arıyorum hepsi bu...
Asla "Sert" bir söylemim olmadı ama net olduğum çok açık... 
Yazık... Üzüldüm... 

55 yaşındayım ve 1980'den beri bilgisayar kullanıyorum. Asla bilgisayar başında yatıp kalktığınızı düşünmedim...
Tiyatro oyuncusuyum, 36 yıldır sahnedeyim. Sanırım yazdıklarıma başka bir anlam yükleyerek okudunuz. Yoksa bu tarz sözcükler seçmezdiniz. Ben yorumlamadan okudum yazdıklarınızı. Yargıda da bulunmuyorum "Net" veya "sert" diye...

Uzun yıllar bazı forumlarda yönetici oldum, moderatörlük yaptım... Forum ortamlarını çok iyi tanırım. "Düzeltme" seçeneği tamamen forum altyapısında tercih edilecek veya edilmeyecek bir konudur. İstenirse basitçe çözülebilir. Ayrıca bir yığın çapaklı konu oluşmasına da engel olur.   

Bu forumda kimseyi tanımıyorum, kimseyi yargılamadım, tek bir saygısız sözcük sarfetmedim, bir cümleyi yazarken tekrar tekrar düzelttim ki yanlış anlaşılmasın diye...  Ancak buna rağmen sizden aldığım cevap böyle oldu. Henüz de forumu tanımaya çalışırken... Sadece üzüldüm... 

Cümlelerinizi bitirirken küçük bir ifade ile hatırlatma yapmışsınız "Sabır önceleri zehirdir; huy edinirsen bal olur." diyerek.

Nezaketiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı da herkesten özür dilerim.
Saygılarımla.

Burteçin Zoga 

Estağfurullah rahatsızlık vermediniz biz de sizin menuniyetiniz hobinin ilerlemesi adına inanın herşeyi yapmaya çalışıyoruz.  Dünyanın rn gelişmiş sistemini lisanslı şekilde kullanıyoruz ipb alt yapısı ile. Dediğiniz, arzu ettiğiniz tüm özellikler sistemde mevcut zira güvenlik açısından bu sistemi uygun gördük bir sorun olduğunda kaynağı kim kimden sebep olduğunu anlayabilmek adına.  Dediğim gibi mart sonuna kadar yurt dışındayım döndüğümde sizi de diğer üyelerimizi de mutlu edecek yeniliklerle merhaba diyeceğiz umarım. Foruma ilk gün kayıt olduğunuz tarihten bu yana katkılarınız dan dolayı can-ı gönülden teşekkür eder paydaşlarınızın devamını dilerim.

Keyifli forumlar :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.