Jump to content
Duygu Engin

3d Baskı

Önerilen İletiler

Evett pek aktif olamasamda forumda. Uğraşıyoruz kendi çapımızda bir şeylerle :) Kıra döke bu arada da diorama yapımlarında kullanmak üzere sipariş ettiğim yazıcı da geldi. İlk çıkışımı da yaptım. Detaylar falan inanılmaz iyi. Cep telefonuyla acele çektim şimdilik. Ama ortalama bir fikir verir diye düşünüyorum. İstediğiniz bir şey olursa da elimden geldiğince yardımcı olurum. 

WhatsApp Image 2018-12-05 at 18.38.24.jpeg

• Like 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Duygu Engin hocam güzel iş çıkarmışsın, ellerine sağlık. Bu bastığın hayvan ölçekli olarak mı basıyorsun. Bu hayvanın değişik hallerdeki halini mesela yerden ot yerken başını sağa sola çevirmiş yerde oturmuş tarzında baskı alabiliyormusun. Bize bu hayvanın maliyeti ne olur, bunları da yazarsan formda tahminen bu işlerle uğraşan ilgilenen arkadaşlara yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Elinizdeki değişik hayvan figürlerini de paylaşırsanız çok iyi olur. :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sayın Duygu Engin

Kullandğınız  malzeme plastikmidir ne tür plastik?

Kesmeye eğilmeye bükükmeye uygunmu?

Boya tutma özelliği nedir,hangi tür boya ile  iyi bir sonuç elde edebiliriz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Duygu Engin, 5.12.2018 - 19:55 yazdı:

Evett pek aktif olamasamda forumda. Uğraşıyoruz kendi çapımızda bir şeylerle :) Kıra döke bu arada da diorama yapımlarında kullanmak üzere sipariş ettiğim yazıcı da geldi. İlk çıkışımı da yaptım. Detaylar falan inanılmaz iyi. Cep telefonuyla acele çektim şimdilik. Ama ortalama bir fikir verir diye düşünüyorum. İstediğiniz bir şey olursa da elimden geldiğince yardımcı olurum. 

WhatsApp Image 2018-12-05 at 18.38.24.jpeg

merhaba yakın zamanda zaze X1 almayı planlıyorum. kullandığınız printer hakkında bilgi ve deneyim paylaşmanız mümkün olursa şahane. teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ozan Kaya, 07.12.2018 - 15:11 yazdı:

@Duygu Engin hocam güzel iş çıkarmışsın, ellerine sağlık. Bu bastığın hayvan ölçekli olarak mı basıyorsun. Bu hayvanın değişik hallerdeki halini mesela yerden ot yerken başını sağa sola çevirmiş yerde oturmuş tarzında baskı alabiliyormusun. Bize bu hayvanın maliyeti ne olur, bunları da yazarsan formda tahminen bu işlerle uğraşan ilgilenen arkadaşlara yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Elinizdeki değişik hayvan figürlerini de paylaşırsanız çok iyi olur. :) 

Yani o boy hazır model olursa ve varsa neden olmasın pekala yapılabilir. Onun dışında rigli bir model alıp pozsiyonunu sağlayıp öyle basmak lazım. Hayvan figürü çok fazla var sorun olmaz. Yani tam bir maliyet çıkarmadım ama cm/10TL gibi bir fiyattan satıyorum ortalama. Bu arada detaylar klasik 3d yazıcılara göre çok çok iyidir.

igunder, 08.12.2018 - 14:12 yazdı:

Sayın Duygu Engin

Kullandğınız  malzeme plastikmidir ne tür plastik?

Kesmeye eğilmeye bükükmeye uygunmu?

Boya tutma özelliği nedir,hangi tür boya ile  iyi bir sonuç elde edebiliriz

Kullandığım malzeme reçine. Eğilmeye bükülmeye uygun değil malzeme. Ama elastik bir şey istiyorsanız onun malzmeesini almak lazım. o zaman dökülür. Boya tutma özelliğine gelince ben üstüne standart akrilik astar attım. onun üstüne istedğiniz boyayı atabilirsiniz. Ama yollarken ben boyasız yolluyorum genelde. 

sezeralemdar, 12 saat önce yazdı:

merhaba yakın zamanda zaze X1 almayı planlıyorum. kullandığınız printer hakkında bilgi ve deneyim paylaşmanız mümkün olursa şahane. teşekkürler.

Kullandığım printer Reçine basan bir printer. Genelde kuyumcular ve dental işle ilgili olanların kullandığı bir ürün Formlabs Form2 diye aratabilirsiniz. detaylı bilgiler internette çokça mevcut. 

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.