Jump to content
Volkan Ayhan

1/35 - WW2 - Müzisyenler

Önerilen İletiler

(Konuyu Video Paylaşımında açmdaım. yanlış oldu. Admin düzeltebilir mi? Özür dilerim )

Merhaba Arkadaşlar

Canlı yayında yeni seri olarak başladığım dioramayı bu linkten altında paylaşacağım. Her hafta Çarşamba günleri akşam 22:00 da yayın yapmaya özen gösteriyorum. ( 14 haftası Yurtdışında olacağımdan sanırım bir hafta ara vereceğim) Umarım devamıda gelir. Uzun soluklu bir çalışma olacak.

Videonun altındaki açıklamayı da altta paylaşıyorum. Anlatımım çok iyi olmasa da elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Katılımınız için tekrar çok teşekkür ederim. 

1/35 İkinci Dünya Savaşı Dioraması Uzun süre önce başladığım ancak fırsat bulup devam edemediğim çalışmam. Önceden yaptıklarımı ve hazır malzemeleri görünce modele karşı ayıp ettiğimi hissettim. Bu seride Diorama Yapımını anlatacağım. Diorama'ya başlarken nasıl planladığım, neleri referans aldığımı, hangi malzemeleri seçtiğime değineceğim. 1. Bölüm: Diorama Nedir? Diorama yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Nasıl planlama yapılır? Konu nasıl model üzerinde gösterilmeli? Diorama yaparken kullandığım aletler nelerdir?

Malzemeler: Altlık: 3mm tahta. Lazer kesimciden hazır ölçekte yaptırmıştım.
Köpük : Bauhaus veya nalbur gibi mağazalardan temin edilebilir. Ben Mavisini kullanıyorum.
Tutkal. Ağaç Tutkalı
Uhu-Por: Strafor yapıştırmada kullandığım malzeme.

Ev: Strafor: Bauhaus veya nalbur gibi mağazalardan temin edilebilir. Ben Mavisini kullanıyorum.
Kahve Çubukları
Evergreen Çubuklar
Evergreen Plaka
Maket Bıçağı (Keskin)

 

tarihinde Volkan Ayhan tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×