Jump to content
ugurkaya93

YARDIM BEKLİYORUM

Önerilen İletiler

Merhabalar ismim Uğur 25 yaşındayım evliyim bir çocuk sahibiyim.Yıllardır bu tarz minyatürlere çok heves ettim ancak sebebini bilmiyorum hiç bir eğilim olmamıştı bir kaç gündür inanılmaz bir şekilde istek oluştu ve araştırma yaparak diorama sanatının her babayiğidin harcı olmadığını anladım işten çıkıp eve gittiğimde başlamak için oturuyorum ve bir türlü bir proje bulamıyorum biraz beceriksizimdir birazda hayal gücüm zayıf sanırsam e buna bide ayran gönüllülüğümde eklenince aslında bunun geçici bir heves olduğunu anlamak mümkün ama bunu yapmayı çok istiyorum.Bir kötü huyumda şu bunu yapacağım diye 300-400 tl lik malzemeyi alırım(yanlış anlaşılmasın 2000 tl maaşla çalışıyorum) hevesim geçince o malzemeler çöp olur gider açıkçası çok harcama yapmak değilde gerçekten ihtiyacım olan malzemeleri alarak başlamak doğru olacaktır.Evde bir malzeme bulamıyorum yani çok ihtiyacımız olmadığından bir yapıştırıcı bile almamışız diyebilirim şimdi tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Başlangıçta neleri satın almam gerekli ?

Kendimi test etmek için ne yapabilirim ?

Ne ile başlamalıyım ? 

Hangi malzemeleri kullanmalıyım ?

NOT: SAĞ ELİMİ GEÇİRDİĞİM BİR KAZADAN DOLAYI TAM OLARAK KULLANAMIYORUM,HATTA PARMAKLARIMI BİLE OYNATAMIYORUM...

ÇOK ENGEL OLURMU ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uğur merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. 

Çok basit ve pratik malzemelerle işe başlamak kolay. Örneğin karıştırma çubukları, basit yapıştırıcılar (tutkal nacizane tavsiyem) 

Eliniz konusunda ki durum konusunda ne söyleyebilirim bilmiyorum ama insanın istediğinde herşeyi yapabildiğini bizzat tecrübe etmiş biri olarak üstesinden gelebileceğinize inanıyorum. Yöntemleri kendi durumunuza uyarlamanız mümkün bence. Örneğin mengeneler işinizi kolaylaştırabilir, maket bıçağı yerine makaslar kullanabilirsiniz. Küçük bir masa sandalye yapımı ile başlamak mesela eğlenceli olabilir. yöntem geliştirmek pratik yapmak amaçlı yani. 

videoda bir örnek mevcut mesela. geliştirmek, boyamak, eskitmek, üzerine başka şeyler eklemek herşey size kalmış..

şimdiden iyi eğlenceler dilerim. 🙋🏽‍♂️

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.