Jump to content
blue80s

Bitki Akvaryumu (TATLI SU HOBİSİ)

Önerilen İletiler

Güzel bir hobidir ama çok masraflıdır çok derken bir tuzlu su kadar değil elbette. :) 

1 saat önce, CuneytGokdere yazdı:

Ben varım. senelerce bitki akvaryumu ve sonrasında son 10 senedir tuzlu su akvaryumu  yapıyorum.

Tuzlu su akvaryumu'da yapıyorsunuz demek ? Harika o zaman sizi diğer projelerimiz'den www.resifpazari.com 'da da görmekten mutluluk duyarız dönem dönem. :)

1 saat önce, mcan yazdı:

7 yıl 300 lt lik bitki akvaryumu hobisi ile uğraştım yeni kurtuldum :) 

Kurtuldum demek yerinde bir tabir oldu galiba büyük hacimli ise hele ki tankınız gerçekten kurtulmak güzel seçenek olabiliyor bir yerden sonra. :)

Bunlarda geçmişte kurduğum benim deniz akvaryumu @CuneytGokdere

9.jpg 2.jpg

1.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aslında her şey otomatikti ışık yemleme karbondiolsit gübreleme artık akılınıza ne geliyorsa. Ancak kapladığı alan hayat alanımızı daraltmaya başladı. Malum sadece akvaryumun kapadığı alan ile kalmıyor motorlar tesisat ilaçlar yemler :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

Akvaryum çok güzel bir uğraşı bende 15 yıl 230 lt lik bir akvaryuma sahiptim ama bende sonunda herşeyi bir arkadaşıma verdim ama pişmanım şimdi düşündügümde 

Yani evet insan yine istiyor ama deniz akvaryumunu kimseye tavsiye etmiyorum 10bin TL geçik masraf yaptım 2000 tl zor sattım :D:)

Yapması güzel ama inanılmaz ilgi istiyor tatlı suda iyi bir şey yapılacaksa yine 1000 tl aşağı sistem kurulmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, DioramaTürkiye yazdı:

Yani evet insan yine istiyor ama deniz akvaryumunu kimseye tavsiye etmiyorum 10bin TL geçik masraf yaptım 2000 tl zor sattım :D:)

Yapması güzel ama inanılmaz ilgi istiyor tatlı suda iyi bir şey yapılacaksa yine 1000 tl aşağı sistem kurulmaz.

Katılıyorum bitki akvaryumu olursa neon ve karedes olur yada ciklet en güzeli

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

Katılıyorum bitki akvaryumu olursa neon ve karedes olur yada ciklet en güzeli

Ciklet kadar tiksindiğim bir tür yok Mehmet bey. :) İlk deneyimi mi onlar ile yaşadım akvaryumu maaf ettiler ağızlarıyla kum taşımaktan ve çok bölgeciler. İnanılmaz derecede ürüyorlar yavruları yiyorlar vs.

Frontozalar güzel pahalı ve büyük balıklar ama ben her zaman istemesemde deniz akvaryumundan yanayım. :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Frontoza değil mi bunlar. Bitki akvaryumu için yumuşak otcullar beslenmeli hem ucuz hem renkli balıklar mesela lepistesler 50 adet alındığında ortam uygun hale geldiğinde binlerce ve rengarenk oluyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lepistes demeyin bana:D bende yaklaşık 3 sene falan bakmıştım bütün mahalledeki çocukları balık sahibi yapmıştım. Her evde komşularda balık vardı. Balık hali gibiydim bir aralar. Şimdi ise dayı oğlumun akvaryumları var bazen onlara gidip bakıp merağımı stresimi atıyorum. Akvaryumlar için dükkan kiraladı. Balık işi çok meşakatli ve bir haylide zevkli.:)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.