Jump to content
mcan

Ebru Sanati

Önerilen İletiler

41 Kere Maşallah.. 30'lu yaşlara geldim böyle bir güzel eser bırakmışlığım yok. Yeni nesile Maşallah ! :)

Böyle güzel bir hobicinin kızına yakışır çalışma. Nede olsa babasının kızı mı derler. :)

Her ebru'nun da bir hikayesi oluyormuydu yoksa doğaçlama mı çıkıyor her proje?

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Okulda ogretmenleri almis ebru teknesini. Simdi ufaklik benim almami istiyor evde yapmak icinmis. Bizim zamanimizda celik comak varti oteside camurdan oyuncaklar ☺ zamane cocuklari. ☺

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zamane çocukları derken aslında inanılmaz bir eğilim göstermiş çok eski bir sanattır ebru sanatı osmanlı zamanından gelen. 

Osmanlı bu sanat ile dünyaya göz dağı vermiştir ama dünya bu sanatı ticarette bilimde kullanmıştır (biz bunu yapamadık.)

Ben çok isterim yeni nesilin böyle tarihe dönük sanatları yapmasını keşke her çocuk kızınız gibi tarihimize sahip çıksa ve böyle işler yapsa.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, DioramaTürkiye yazdı:

Zamane çocukları derken aslında inanılmaz bir eğilim göstermiş çok eski bir sanattır ebru sanatı osmanlı zamanından gelen. 

Osmanlı bu sanat ile dünyaya göz dağı vermiştir ama dünya bu sanatı ticarette bilimde kullanmıştır (biz bunu yapamadık.)

Ben çok isterim yeni nesilin böyle tarihe dönük sanatları yapmasını keşke her çocuk kızınız gibi tarihimize sahip çıksa ve böyle işler yapsa.

Bilincli olarak yapmiyor ancak resimdeki ebruyu anlatirken bile goxlerindeki heycani gormelisiniz ☺

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

Maşallah maşallah Allah nazar değdirmesin şimdiki çoçuklar nerde helal olsun güzel kızımıza yanaklarından öptügünüzü ilet babası daha güzellerini bekliyoruz ondan mutlaka 

Tesekkur ederiz @MEHMET SELİM ERGÜVEN amcasi. Bu yorumlari kendisi ile paylasiyorum cok hosuna gidiyor eksik olmayiniz. Yarinda gidip Ebru teknesi alacagiz. Odasini boyamadan once o biraz boyasin ☺.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ooo @mcan hocam sen çırağı yetiştirmişin maşallah. Muhakkak yeğenimizin istediği ebru teknesini al çocuğun hevesi kırılmasın. Yeni bir dioramacı yetişiyor helal sizlere. Eeee ne demişler armut dibine düşermiş :).

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Ozan Kaya yazdı:

Ooo @mcan hocam sen çırağı yetiştirmişin maşallah. Muhakkak yeğenimizin istediği ebru teknesini al çocuğun hevesi kırılmasın. Yeni bir dioramacı yetişiyor helal sizlere. Eeee ne demişler armut dibine düşermiş :).

@Ozan Kaya hocam teşekkür ederim. Ben diorama ile uğraşırken oğlum yardım ediyor kızımda izleyerek yardımcı oluyor :) En azından o izleyerek yardım etmeyi şu an uygun görüyor :) İşin latifesi bir yana insanın bir hobisi olmalı. Okuduğum kitaplardan şunu gördüm hayatta başarı sahibi herkesin bir hobisi yada asıl yaptığı işin dışında uğraştığı bir şeyler var. Hayat denen kabı doldurmak için kabı ya arada sırada boşaltmak gerekli yada o kabı devamlı büyütmek ve sanırım uğraştığımız hobiler o kabı ya boşaltıyor yada o kabı büyütüyor. Bu tarz sanatsal hobilerin bizim gibi yetişkinlerin olduğu gibi çocukların ufuklarını açmaya yardımcı olduğu kanısındayım.  Çocukları gözlemleyip hangi sanatsal faaaliyetten hoşlandıklarını tespit edip o yönde şevkleri kıırlmadan ilerlemelerini sağlamak gerekli diye naçizene düşünmekteyim.

Hani derler ya hayvanları seven insan insanlarıda sever. Ya sanatı seven insan ? Sanatı seven insan hayvanları, İnsanları, Böcekleri, Çiçekleri, Mahlukatı, Esşyayı  (hepsini büyük harfle yazdım çünkü sanatı sevenler için epsi ayrı ayrı özel :) ) hepsini sever çünkü hepsinden ayrı ayrı ilham alır, hepsi ona farklı görünür.

tarihinde mcan tarafından düzenlendi
metin düzenlemesi
  • Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, blue80s yazdı:

@mcan hocam maşallah hakikaten ne güzel işler çıkarmış hanım kızımız böyle. :) Aferin ona çok beğendiğimizi iletin lütfen.

Çok teşekkür ederiz @blue80s hocam. İnan ben kendi yaptıklarımı paylaşmıyorum çünkü bir şeye benzemiyorlar :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

maşallah maşallah aferin hanım kızımıza allah nazardan saklasın süper

Çok teşekkür ederiz. Her gün bir gelişme içerisindeyiz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
29.05.2017 - 14:02, DioramaTürkiye yazdı:

Çok dürüst konuşacağım bunu biz yaptık demeseniz de bir sergide vs görsem '' vay be ne iş çıkarmışlar '' der izlerdim. :)

Elinize sağlık aile olarak saygılarımla.

Teşekkür ederim @DioramaTürkiye :) inanın ben pek bir şeye karışmıyorum. Çocuklara sadece bir kaç video izlettim o kadar :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.