Jump to content

Önerilen İletiler

Admin yönetici olarak bu olaya bence bir el atmalısın. Kendi ölçekli figürlerimizi, masa, sandalye vs diomara ile alakalı yapacağımız ürünleri sağdan soldan arayıp soracağımıza kendimiz üretip maliyetine ihtiyaç sahiplerine değerlendirsek nasıl olur? :) 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ozan Kaya yazdı:

Admin yönetici olarak bu olaya bence bir el atmalısın. Kendi ölçekli figürlerimizi, masa, sandalye vs diomara ile alakalı yapacağımız ürünleri sağdan soldan arayıp soracağımıza kendimiz üretip maliyetine ihtiyaç sahiplerine değerlendirsek nasıl olur? :) 

Kesinlikle bu kategoriyi www.figurturkiye.com 'da istedi misafirlerimiz oradaki önerinin burada da faydalı olacağını düşündüğümden her iki alana'da kategoriyi oluşturduk.

Böylece bir çok durumdan istifade edip pozitif yönde kendi mini ölçekli ürünlerimizi geliştirebiliriz. Bir çok ders ve uygulamayı paylaşacağım çok yakında. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu ufak diorama çalımamda kullandığım figür 3D baskı aldığım bir ürün. Ağaçlar ve diğer materyaller kendi üretimim.

20170214_224831.jpg 20170305_010102.jpg

20170214_224801.jpg 20170305_010330.jpg

Bu ürün de aynı şekilde hazırladığım köprü modeli 3D baskı çalışması.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dioramalarda kullanılabilecek modellerden bazıları. FigürTürkiye forumunda figürlerle ilgili bir kaç görsel paylaştım burada da paylaşıyorum. 

20170214_225058 (2).jpg

Bu figür de 3.5 cm x 5.0 cm boyutlarında. Yaklaşık yine 3 saat.

20170227_231330.jpg20170227_231534.jpg

20170224_083646.jpg20170227_230655.jpg

Empire State binası. 25 cm boyunda. Baskı süresi 14-15 saat.

Helms Deep 3D Print.jpg

Bu da baskı aldığım hazır modelden biri. LOTR sevenler bilir Miğfer Dibi modeli. 4x3x2 cm boyutlarında. Baskı süresi yaklaşık 45 dakika.

Tabi ki bu baskıların süreleri boyutlara,detaylara ve malzeme içinin doluluk oranlarına göre değişiyor.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@BurakMumcu insan figür modelleri elinizde çeşit olarak ne kadar, onları bizimle paylaşırmısınız. ve bu insan figürlerinden sizden baskı olarak istesek bize insan figürü basabilirmisiniz. 1 adet 1/50 insan figürü yaklaşık 38 mm yüksekliğinde fiyat olarak bilgilendirme yapabilirmisiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Samet Arısoy yazdı:

Güzel çalışmalar bir sorum olucaktı bu çalışmların maks. min. ölçüleri var mıdır mesela 0.5 cm lik boyu olan bir ölçekteki araba çıkartılabilir mi?

Tabi ki. Bu cihaziarda tek olay modellenmesi. Modellemesini yapabildiğiniz her şeyi basabilirsiniz.

6 saat önce, Ozan Kaya yazdı:

@BurakMumcu insan figür modelleri elinizde çeşit olarak ne kadar, onları bizimle paylaşırmısınız. ve bu insan figürlerinden sizden baskı olarak istesek bize insan figürü basabilirmisiniz. 1 adet 1/50 insan figürü yaklaşık 38 mm yüksekliğinde fiyat olarak bilgilendirme yapabilirmisiniz.

Şu an elimde bunlar var. Printerımı alır almaz üretimine başlayacağım. O zaman ürün konusuna yardımcı olabilirim.

3 saat önce, DioramaTürkiye yazdı:

Bir LOTR sevdalısı olarak Helm's deep beni derinden etkiledi :) Harika !

En sevdiğim modellerden biri :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, BurakMumcu yazdı:

Tabi ki. Bu cihaziarda tek olay modellenmesi. Modellemesini yapabildiğiniz her şeyi basabilirsiniz.

Peki bana dioramam için araç ve belki figür konusunda ne kadara yardımcı olursunuz? dio 1/700 ölçek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Samet Arısoy yazdı:

Peki bana dioramam için araç ve belki figür konusunda ne kadara yardımcı olursunuz? dio 1/700 ölçek

Baskı yapılması konusunda mı yoksa tasarım konusunda mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Samet Arısoy yazdı:

Sanırım çok az tasarım ve baskı konusunda

Baskı konusunda cihazım olmadığından bu an baskı yapamam fakat net üzerinden modelleri inceleyebiliriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Ozan Kaya yazdı:

Ben 1/50 insan ve hayvan figürü istiyorum. 5 tane inek 20 koyun ve çeşitli insanlar. 3D çizimleri sende var mı.

ozan bey 1/50 insan figürü konusnda yardımcı olmaya çalısabılırım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.