Jump to content
DioramaTürkiye

Air brush - Nasıl temizlenir ? (Ders)

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar; Air brush bu işte çokça kullanabileceğimiz özellikle profesyonel projelerimizde mutlaka atölyemizde çalıştığımız tezgahın bir kenarında olması gereken ürün. Bu video anlatımında ''air brush nasıl temizlenir ?'' ona değinilecek umarım faydalı bir kaynak olur.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu video çok güzel, temizliğimi buna benzer bir videoyu örnek alarak yapıyorum. Bu arada her zaman merak etmişimdir, bir airbrush'ın fiyatını 850 liraya çıkartacak ne özelliği olabilir? Kendi kendini temizliyor olabilir mi? Ya da temizlik gerektirmiyor olabilir mi?

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Levent, 18 dakika önce yazdı:

Bu video çok güzel, temizliğimi buna benzer bir videoyu örnek alarak yapıyorum. Bu arada her zaman merak etmişimdir, bir airbrush'ın fiyatını 850 liraya çıkartacak ne özelliği olabilir? Kendi kendini temizliyor olabilir mi? Ya da temizlik gerektirmiyor olabilir mi?

Kalitesine göre değişiyor ki 850'nin çok daha üstünde rakamlarıda var. Şöyle düşün LED TV ile 4K TV gibi. İkiside özün'de TV ama bazı minik farklar fiyatı değiştirmeye yetiyor da artıyor bile.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ucuz aırbrush ile pahalı aıbrush arasında minik farklar değilde bayağı ciddi farklar var

En basitinden memesi, ucuzlarda pirinçten, pahalı olanlar yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır (hatta elmastan da üretildiği söylenir ben görmedim)

Aırbrush'ı sadece ve sadece maket boymada kullanılmıyor

Çok geniş yelpazede kullanım alanları var

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
igunder, 19.04.2018 - 13:18 yazdı:

Ucuz aırbrush ile pahalı aıbrush arasında minik farklar değilde bayağı ciddi farklar var

En basitinden memesi, ucuzlarda pirinçten, pahalı olanlar yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır (hatta elmastan da üretildiği söylenir ben görmedim)

Aırbrush'ı sadece ve sadece maket boymada kullanılmıyor

Çok geniş yelpazede kullanım alanları var

850 tl lik olanı muhtemel elmastan o zaman, tabi haklısınız çok geniş kullanım alanları var ayrıca hobinin de pahalısı var ucuzu var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,
20 seneye yakın airbrush kullanıyorum.
İlk airbrush'ım Tayvan malı harcıalem no-name bir şeydi; sonrasında iki tane AZTEK, PAASCHE, BADGER, TAMIYA ve Çin malı IWATA çakması kullandım, PAASCHE, BADGER ve TAMIYA'yı halen kullanıyorum.
Hiç elmas tip olanını görmedim, ilk defa da burada duydum.
Mesela AZTEK airbrushlar'ın nozzle'ları plastik ama onlar da 800 lira civarında;
https://www.hobbytime.com.tr/A7778A-METAL-AIRBRUSH-GOVDESI,PR-413561.html
Bu ilandaki sadece body; bir de buna nozzle, feed cup ve hortum da alacaksınız.
Samanın bile ithal edildiği ülkemizde bu fiyatlara şaşırmamak lazım, bence.
Herkese bol dioramalı günler dilerim.

HPIM1486.JPG

HPIM1526.JPG

HPIM1528.JPG

HPIM1530.JPG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.