Jump to content
Ozan Kaya

Diorama Strafor Ev

Önerilen İletiler

3 saat önce, DioramaTürkiye yazdı:

Ağaç harika olmuş :) 

Reis ağacı esas şimdi tamamladım ve bir kaç tane daha yaptım.

20170525_185546.jpg

Daha önceden hazırladığım çok ince ahşap talaşlarımı siprey boya sayesinde yeşile boyadım. Yosunlarımı ağaca yapıştırdım(yapıştırıcı olaraj 502 yapıştrıcı kullandım). Yosunlar dallarda yapıştıktan sonra eşimin kullandığı saç spreyini kullanarak dallara sıktım. Üzerine toz talaşları dökerek yapıştırdım. Kullanılan malzemeler bunlar.

20170525_185524.jpg

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

@Ozan Kaya bey çok güzel olmuş birde paylaştığımız bir şeyin kullanılması işe yaraması sahada mutlu etti beni. Üstüpü ben aradım ama bulamadım aslında daha pratik ve kolay 

Mehmet hocam üstüpü sanayide ustaların ellerini sildiği üstüpüden mi bahsediyon. Eee hocam onlar renkli ip parçaları onlardan nasıl yapıcan ki. Aslında gerçek samandan yapıcam ben şimdi. Saman parçalarını elinde ufalayıp aynı şekilde sera bantının üzerine yapıştırıp sarıcam orjinal olucak:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ozan Kaya yazdı:

Mehmet hocam üstüpü sanayide ustaların ellerini sildiği üstüpüden mi bahsediyon. Eee hocam onlar renkli ip parçaları onlardan nasıl yapıcan ki. Aslında gerçek samandan yapıcam ben şimdi. Saman parçalarını elinde ufalayıp aynı şekilde sera bantının üzerine yapıştırıp sarıcam orjinal olucak:)

bende ondan bahsetmek istemiştim genelde su tesisatcıları kullanıyor ama artık yok onlardan ama siz bulabiliyorsanız çok iyi daha tok durur zatende yapmış olduğunuz öğle olmuş aslında bundan çam ağaçı yapmakda güzel olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Az önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

bende ondan bahsetmek istemiştim genelde su tesisatcıları kullanıyor ama artık yok onlardan ama siz bulabiliyorsanız çok iyi daha tok durur zatende yapmış olduğunuz öğle olmuş aslında bundan çam ağaçı yapmakda güzel olur

Bende bu ketenleri su işiyle uğraşan arkadaşımdan almıştım çalı ot gurubu yapmak içindi. Baktım sen rulo balyası yapmışsın teknik güzel hoşuma gitti bende senin sayende değerlendireyim dedim. Çok sağol dostum. Senden de bir bilgi kapmış oldum :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Ozan Kaya yazdı:

Bende bu ketenleri su işiyle uğraşan arkadaşımdan almıştım çalı ot gurubu yapmak içindi. Baktım sen rulo balyası yapmışsın teknik güzel hoşuma gitti bende senin sayende değerlendireyim dedim. Çok sağol dostum. Senden de bir bilgi kapmış oldum :)

@Ozan Kaya bey üstat herkes herkesten birşeyler öğreniyor mesela sizin ağaçta yaptığınız saç sipteyini ben bilmiyordum öğrendim ayrıca taş evinizin yapım alamalarını da dikkatlice inceliyorum kullanacağım bir çok bilgi var kısacası hepimizin burda toplanma sebebi birbirimizden birşeyler öğrenmek değilmi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

@Ozan Kaya bey üstat herkes herkesten birşeyler öğreniyor mesela sizin ağaçta yaptığınız saç sipteyini ben bilmiyordum öğrendim ayrıca taş evinizin yapım alamalarını da dikkatlice inceliyorum kullanacağım bir çok bilgi var kısacası hepimizin burda toplanma sebebi birbirimizden birşeyler öğrenmek değilmi 

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Taş ev yapımında takıldığın yer olursa muhakkak yaz, her konuda elimden gelen yardımı yapmaya hazırım...

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sizlere birkaç bir şey danışmak istiyorum. 

20170604_234215.jpg

Bu traktör benim dioramaya uygun mu acaba. Çocuğun oyuncaklarının içinden seçtim aldım. Sanki bana biraz büyükmüş gibi geldi. Bu arada hayvanlarım nasıl. @mcan abime teşşekürlerimi sizlerin önünde bir borç bilirim. Teşekkürler @mcan hocam. Hayvanların alımı ona aittir. :)

20170604_234356.jpg

Kuyu ve tandır fırınımın daha boya kısmına geçmedim. Sizlerin yorumunu almak istedim. Sizce nasıl duruyor. Hayvanlar boyanarak elden geçicek. Çitleri çoğaltıcam.:)

20170604_234535.jpg

1/50 insan figürü ve traktör. Kuyuya bir kaç işlem daha yapıcam.:)

Önerilerinizi bekliyorum.

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Estafurullah @Ozan Kaya hocam borç ne demek, güle güle kullan. Birbirimize destek olarak ilerleyeceğiz. Geçenhaftalarda @MEHMET SELİM ERGÜVEN hocamba bana güzel bir sandal ve ekipmanlar göndermişti buradan bende kendisine teşekkür ederim. Sandal ile ilgi diorama çalışmasına halen geçemedim biraz işler yoğunlaştı. Herkese kolay gelsin güzel diorama ve formlar :)

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@MEHMET SELİM ERGÜVEN hocam zaman buldukça ufak ufak yapıyorum, bakalım güzel bir şey olsun diye uğraşıyoruz.

@igunder hocam kuyu daha tamamlanmadı, aynen bu tarz bir şey yapmayı düşünüyorum. Yalnız yukarıdaki çalışma hangisiydi ben onu hatırlayamadım? :)

Sağ olun arkadaşlar, önerileriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

@mcan bey lafı bile olmaz bende atıl bir şekilde duruyordu sizin elinizde hayat bulamaktır.

@Ozan Kaya bey siz yaparsınız bence elinize bir sürü ekipmanı toplamışsınız çok güzel bir şey çıkacağından eminim 

Tekrar teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hafta sonunu zemin yaparak değerlendirdim. Zemin yapımında strafor ve alçı kullandım. Straforun üzerine alçı döküp renk vermesi için renkli derzlerden üzerine sepeleyerek renk vermesini sağladım. Alçının üzerindeki renkli derzleri fırça sayesinde yüzeye sürerek dağılmasını ve alçıla derzin karışımını yaptım. 

20170603_150510.jpg

Straforları bıçak sayesinde keserek beyaz tutkalla beraber zemine yapışmasını sağladım.

20170618_224959.jpg

Kahverengi, kum beji ve gri derz dolgu ile yüzeyin rengini bu şekilde renklendirdim.

20170618_225022.jpg

Zeminin arkasına kayalık görüntüsü vermek istedim. 

20170618_225040.jpg

Zeminin rengide toprak rengini anımsatır gibi oldu.

Bu haftalık çalışmam bu şekilde gerçekleşti. Evi, hayvan çitlerimi  hayvan insan figürlerimi ve ağaçları üzerine dizdikten sonra umarım güzel bir şey ortaya çıkar.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Samet Arısoy yazdı:

Ellerinize sağlık ama bu forumda gözüme çarpan birşey oldu teknikleriniz ve malzemeleriniz çok farklı :|

@Samet Arısoy dostum kullandığım malzemeler piyasada herzaman bulunan tarzdan malzemeler. Hazır kitler kullanmıyorum. Sadece insan ve hayvan figürlerini hazır kullanıyorum. Hazır kitlere para dayanmaz. Aslında dahada çok şeyler yapmak istiyorum ama zamanım bukadar.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Mustafa erbr yazdı:

Finali merakla bekliyoruz harika bir çalışma

Finale daha var. bu dioramanın finali erken olmaz, her gün yeni yeni eklemeler olacak. :)

3 saat önce, CuneytGokdere yazdı:

cok guzel gıdıyor. umarım cok daha guzel bıtecek. 

Traktoru boyayacak mısınız?

Cüneyt hocam traktöre eskitme boya yapıcam, şimdi birkaç  figür falan toparlamaya çalışıyorum:) 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.