Jump to content
Ozan Kaya

Diorama Strafor Ev

Önerilen İletiler

@mcan abi tüm renkler elimde yok gibi birşey. Senin o paylaştığın link sağolsun çok faydalı oldu. Baştan gri boyadım çok koyu geldi siyah boyayı çok katmışım. Sonra rengini değiştirdim. Senin link bayağı işimi gördü sağol Can. Abi su bazlı boyalar ile ilk defa böyle bir uygulama ve boya tekniği yapıyorum. Siz tecrübeli ustaların yanında beni mazur görün. Daha çok ekmek yemem lazım benim. Deneme yanılmayla zamanla bunuda çözerim sayenizde.:) yağrın aralara siyah ve kahve rengi tonlar atıcam foto atarım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Ozan Kaya yazdı:

@mcan abi tüm renkler elimde yok gibi birşey. Senin o paylaştığın link sağolsun çok faydalı oldu. Baştan gri boyadım çok koyu geldi siyah boyayı çok katmışım. Sonra rengini değiştirdim. Senin link bayağı işimi gördü sağol Can. Abi su bazlı boyalar ile ilk defa böyle bir uygulama ve boya tekniği yapıyorum. Siz tecrübeli ustaların yanında beni mazur görün. Daha çok ekmek yemem lazım benim. Deneme yanılmayla zamanla bunuda çözerim sayenizde.:) yağrın aralara siyah ve kahve rengi tonlar atıcam foto atarım.

Eline saglik cok guzel gorunuyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, DioramaTürkiye yazdı:

Çok dürüst konuşacağım ilk başlarda acaba soruları vardı aklımda ama şu son görüntüden sonra sizi ayakta alkışlayasım geldi süper bir sonuç çıkmış ortaya ! :)

Sağ olun @DioramaTürkiye reis, sizlerin sayesinde bu seviyelere kadar gelebildik.

Şimdi çevre düzenlemesi ve alan ne yapabilirim diye araştırmaya başladım, yanından akan bir dere yapma gayretindeyim youtube de su jeli diye bir link buldum onun incelemesindeyim. Aklıma farklı seçenekler geliyor, epoksi ve fiberglassçıların kullandığı ilaçlar var onlardan da deneyebilirim. su efekti vermek biraz sıkıntılı bir durum. Bunu deneyen arkadaşlardan her türlü görüş öneri yorum alınır. :)

Saygılarımla... 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Akşam rulo balya yaptım. Yapım tekniklerini @MEHMET SELİM ERGÜVEN hocam paylaşmıştı. Ben ketenden yaptım. Eskiden su borularının ek yerlerine su kaçırmaması için sarılan keten kullandım.

20170524_220135.jpg

Ketenimiz bu. Makas yardımıyla kırpık kırpık kesip bantın  özerine yapıştırmak suretiyle bu hale geldi.

20170524_222602.jpg

20170524_222627.jpg

Güzel ve şirin oldu. @MEHMET SELİM ERGÜVEN hocama teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@mcan hocam köy dioraması, her geçen gün eklemeler sürekli olucak. Tandır fırın, evin yanına bahçe hatta sera bile yapmayı düşünüyorum. Kağnı arabası ve 1/50 hayvan figürü bulabilirsem koyun keçi ağıl barınak yeri yapmayı düşünüyorum. Zamanla elimizden geldiği kadar sizlerin sayesinde bir şeyler yapmaya çalışıcaz Can :)

Saygılarımla...  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1/50 hayvan figürü için bir önerim olacak oyuncakcılarca çocuklar için satılan oyuncaklar var poşetler içinde 10 TL ye falan onlara bir bak istersen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ozan Kaya yazdı:

@mcan hocam köy dioraması, her geçen gün eklemeler sürekli olucak. Tandır fırın, evin yanına bahçe hatta sera bile yapmayı düşünüyorum. Kağnı arabası ve 1/50 hayvan figürü bulabilirsem koyun keçi ağıl barınak yeri yapmayı düşünüyorum. Zamanla elimizden geldiği kadar sizlerin sayesinde bir şeyler yapmaya çalışıcaz Can :)

Saygılarımla...  

Eminim güzel olacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, mcan yazdı:

1/50 hayvan figürü için bir önerim olacak oyuncakcılarca çocuklar için satılan oyuncaklar var poşetler içinde 10 TL ye falan onlara bir bak istersen

Aslında dediğin gibi bakmıyor değilim, oğlumun oyuncakların içinde güzel hayvanlar var yalnız biraz büyük, 1/50 hayvan figürü arayışındayım. 10 TL ye hayvan figürü bulursan 1/50 al bana abi, :D  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, mcan yazdı:

ölçek olarak değilde cm olarak söyleyebilirsen bakarım bizim burada o tarz satış yapan çok yer var.

Abi insan figürü 4 cm. koyun keçi 2 cm, inek 3,4 cm yüksekliğinde olursa muhakkak al.:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Ozan Kaya yazdı:

Abi insan figürü 4 cm. koyun keçi 2 cm, inek 3,4 cm yüksekliğinde olursa muhakkak al.:)

Alındı Anlaşıldı. Umarım oyuncakcıda denk gelir. Bakıyorumda yosunlar hemen işe yarar hale gelmeye başlamı.

tarihinde mcan tarafından düzenlendi
metin düzenlemesi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tamam Tamam ankara'ya döneyim ilk işim çoluğu çocuğu alıp figürlere bakacağım :) Eyvallah çok saolasın ihtiyacım olduğunda senin kapını çalarım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.