Jump to content
Ozan Kaya

Diorama Strafor Ev

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar. Forum sayfası gittikçe hareketlenmeye başladı. Bende akşam strafordan ufak tefek bir şeyler yapıp sizlerle paylaşmak istedim.:)

20170502_221104.jpg

Şimdilik stroforları kesip toplu iğne sayesinde birleştirmesini yaptım. Ev taş desenli bir ev olacak.

20170502_221157.jpg

1/50 figür 

20170502_221332.jpg

Merdivenli 2 katlı :)

20170502_232822.jpg

Balkonu da var :)

20170502_232901.jpg

Ama cam penceresi yok. boş bir kapısı var :)  

• Like 8

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abi cetvel + maket bıçağı. fakat tek kesim yapmıyorsun, kesilecek çizginin üzerinden birçok kez maket bıçağını fazla bastırmadan kestim. böylece düzgün kesim yapmış oluyor.

Duvardaki taş desenlerini kurşun kalem ile biraz bastırarak şekillendirdim. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merakla bekliyorum. Benim sonbahar'a benzedi her gün yaptıkca ilerlemeler göz önüne geliyor. Dizi filim izler gibiyim en heycanlı yerinde resimler bitiyor bir kaç gün sonra projenin ilerlemiş hali karşımıza çıkıveriyor. Hocam tekrar eline sağlık.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yavaş ilerliyorum fakat güzel bir eser çıkıcak işallah. Bu akşamki çalışmarımdan bir kaçı.20170509_223103.jpg

Balkonun altına kemer yapmayı düşünüyorum. 

20170509_223219.jpg20170509_223125.jpg

Aile boyu evin inşaatına bakmaya gelmişler!

20170509_224123.jpg

• Like 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Az kalmış Sanırım haftasonu proje tamamlanır bizde bitmiş halini görürüz diye düşünüyorun. Altına dönen bişey yapmayı unutmayın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hikaye anlatımını okumak ayrı bir zevk ! hikayenin geneline bakmak ayrı bir zevk ! gelişmeleri beklerken sabırsızlanmak ayrı bir zevk ! Bize bu heyecanı yaşattığınız için teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@mcan hocam ben dönen değilde sağa sola yatan veya havalanıp süzülen bir platformu yapsam. Bana fikirler hakkında detaylı bilgi verirsiniz:D

Can abi hafta sonuna yetişmez. Sadece geceleri bakabiliyorum. Malum yarın akşam kandil cami ibadet falan. Hafta sonuda Çanakkaleye gidicem kaynanamlara ziyarete. Tahminim 1 veya 2 hafta sonra bitmiş olur işallah. 

@DioramaTürkiye hocam sizlerede ayriyetten çok teşekkürler güzel yorumlarınız için. Miğferimi unutmayın sakın derim:D

Bu arada kandiliniz mübarek olsun. Herkeze hayırlı kandiller.

tarihinde Ozan Kaya tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ozan Kaya yazdı:

@mcan hocam ben dönen değilde sağa sola yatan veya havalanıp süzülen bir platformu yapsam. Bana fikirler hakkında detaylı bilgi verirsiniz:D

Can abi hafta sonuna yetişmez. Sadece geceleri bakabiliyorum. Malum yarın akşam kandil cami ibadet falan. Hafta sonuda Çanakkaleye gidicem kaynanamlara ziyarete. Tahminim 1 veya 2 hafta sonra bitmiş olur işallah. 

@DioramaTürkiye hocam sizlerede ayriyetten çok teşekkürler güzel yorumlarınız için. Miğferimi unutmayın sakın derim:D

Hocam sen o kadar uğraş didin yap et sonra hopyalan zıplayan platform yapıp zor bulduğunuz figürleri deprem sendorumu mu yaşatacaksınız :) ABu arada şimdiden hayırlı kandiller.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, MEHMET SELİM ERGÜVEN yazdı:

ozan bey sona doğru gidiyorsunuz merakla beklemedeyim final için

Eyvallah hocam sağol finale biraz daha var. Biraz zaman alıcak ama güzel olucak sizlerin sayesinde :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Ozan Kaya Bey harika devam devam enerjiyi düşürmeden devam. Renk konusunda dark kahve rengi + gri karışımı sonrası ortaya çıkacak renk ile derinlik katılabilir duvar yada taş yapı olan yerlere. Tabi bu benim bireysel düşüncem gelecek tüm yorumları dikkate alıp o yönde değişiklikler yapın derim. :)

Keyifli forumlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.