Jump to content
 • Reklam

tahagoker

Üye
 • İçerik sayısı

  10
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  7

tahagoker kullanıcısının son zaferi 15 Eylül

tahagoker en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

11 Good

tahagoker Hakkında

 • Doğum Günü 14 Şubat

Özel Profil Alanları

 • Şehir:
  Ankara
 1. Araniza yeni katildim

  Hoşgeldiniz Ellerinize sağlık, başlangıçta dahi incelikli ve özenli bir iş çıkarmışsınız ortaya. Kapılar, menteşeler, eskilik ve yıpranmışlık hissi, taş duvar, sokak lambası... İlk işlerde görmeye alışık olmadığım ölçüde başarılı bir usulünüz olduğunu söylemek isterim. Kutlarım, daha nice etkileyici işler yapacağınızdan şüphe yok. Umarım yakında başka işlerinizi görme fırsatımız da olur. Ben kendi adıma bir işi yalnızca gerçekçi oranlar, detaylar ve malzeme çeşitliliği gibi yalnızca kuru teknik yönleriyle incelemekten ziyade oluşturulan kompozisyon, yerleştirilen objelerin konum ve durumları, anlatılan olası hikaye ve sanatçının estetik kaygıları ile bir bütün olarak incelemekten keyif alan ve dioramaya bu bakışla değer veren biriyim. Teknik kusurları telafi etmek çok da zor değildir. Ruhunuzun bir parçasına ışık tutan bu işinizi görmekten çok memnun oldum. Paylaştıkça, pay aldıkça, gördükçe ve gösterdikçe gelişip derinleşen bir alan aynı zamanda diorama. Ben bu anlamda görmeye çok önem veriyorum. Sanatçının iç dünyasını görme ve yorumlama fırsatı vermesi bakımından da oldukça kıymetli. Yeni başlangıç yapmış olmanızdan size motivasyonunuzu kıracak her tür düşünceden uzak kalmanızı ve yapmak istediklerinizin sınırlarının yalnızca siz olduğunu hatırlatmak isterim. Yapılması istenen şeyin tek bir formülü olmadığından çok zengin ve icracıyı yaratıcı kimliğini ortaya çıkarmaya iten çok keyifli bir alan Sizi burada görmek ve paylaşımlarınıza devam edeceğinizi bilmek çok güzel. Yeni işlerinizde de görüşmek üzere! Sanatınıza sağlık.
 2. Genç Fil ve Akbaba

  Mobil uygulama fikri harika! Birçok sanat alanını kapsayan; hobici, sanatçı ve zanaatkarları bir araya getiren ‘art station’ veya ‘deviant art’ ın Türkiye muadili olan bir uygulama örneğin müthiş olurdu
 3. Genç Fil ve Akbaba

  Çok teşekkür ederim Paylaştığınız platformdan haberim yoktu, orayı da takibe alacağım Ve evet, size katılıyorum. Son yıllarda yavaş yavaş literatür oluşturmaya başladığımız bir alan olsa da halen yeterli ve bir topluluk oluşturacak kalabalığa ulaşabilmiş değil sanırım. Hepimiz halen yabancı kaynak ve rehberlerden faydalanıyoruz, öğrenmek için de, görmek ve paylaşmak için de. Umarım buranın lezzetini alan icracılar olarak en kısa zamanda daha kalabalıklaşırız, daha ustalaşırız, daha fazla üretiriz ve daha çok paylaşırız
 4. Sokak Diorama

  Çok teşekkür ederim 😊
 5. Genç Fil ve Akbaba

  Yapım sürecinden de birkaç fotoğraf ekliyorum:
 6. Genç Fil ve Akbaba

  Çok teşekkür ederim Haklısınız, süreci paylaşmak adına birkaç fotoğraf ekleyeyim. Ancak yapım aşamasını malesef adım adım kaydetmedim, kopukluklar olsa da paylaşayım Fikriniz için teşekkürler, o da başka zamana kalsın Biz görmüyoruz belki burada ama az ötede bu genç filin annesi babası da var Aslanlar yaklaşamamışlar
 7. Genç Fil ve Akbaba

  Merhaba herkese, Yeni bir çalışmamla yine buradayım Kurumuş ağaç üzerinde bir akbaba, henüz genç ve oyuncu bir fili inceliyor Fil, akbaba ve kuru ağaç polimer kil kullanılarak tamamen el yapımı çıktı ortaya. Akrilik boya ile renklendirdim. Zemindeki dal parçaları ve küçük taşları da kil ile yaptım. Toprak kısım ise gerçek toprağın işlenmesi ve çeşitli sabitleyicilerle korunması ile zemin haline geldi. Zemindeki otları hasır ipi tiftik tiftik edip boyayarak yaptım. Renklerin hepsi akrilik boyadır. 20x20 cm kontrplak üzerine çalıştım. Kenarlara da çam çıta kullandım ve köşelere ceviz ağacından şerit detayları ekledim. Yorum ve beğenilerinize sunarım Herkese esenlikler, keyifli günler.
 8. Sokak Diorama

  Çok teşekkür ederim, tavsiyeniz de çok hoşuma gitti. Polimer kil ile bir figür deneyebilirim
 9. Sokak Diorama

  Herkese merhaba, Burada ilk paylaşımımı yapayım dedim Sokak diorama çalışmamı beğeni ve yorumlarınıza sunuyorum. Eleştirilerinizi ve varsa sorularınızı da beklerim.
 10. Herkese Merhabalar

  Merhaba, ben de yeniyim burada. Şu an için sadece konuları takip etmekteyim. Üzerinde çalışıyor olduğum işler bittikçe buradan beğenilerinize ve eleştirilerinize sunmayı bekliyorum Güzel bir dayanışma var, siz de verim alır ve çalışmalarınızı sunarak renk katarsınız yakında umarım Esen kalın.

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×