Jump to content
 • Reklam

vallejo

Üye
 • İçerik sayısı

  2
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

vallejo Hakkında

 1. Malzeme seçimi hk.

  Merhaba; Öncelikle daha yolun basinda olduğumu belirtmek isterim. Maketler ile ilgili boyalar, fircalar, yapistiricilar, airbrush vb. tüm malzemelere sahibim ve bu isi cok seviyorum. Diorama için ise en basinda strafor, alçı tutkal gibi malzemelere sahip olmamiz gerektigini öğrendim fakat tabanın ne olacağını halen bilmemekteyim.. Taban icin straforu kesip hayal gücümüze gore bicimlendirecegiz, belki iki ya da uc parcaya ayiracagiz fakat straforu hangi maddenin üzerine yapıştıracagiz? Hangi tutkalı kullanacağız? Strafor nasıl bir strafor olmali? Kullanacagimiz alçının türü nedir, nasil olmalidir? Bu malzemelerin markaları, isimleri nedir; nerelerden temin edebiliyoruz? gibi sorular ile karsi karsiyayim. Yardimci olabilirseniz cok sevinecegim. Şimdiden teşekkür ederim. @sezeralemdar
 2. Merak ettigim her şey

  Herkese merhaba. İsmim Tayfur. 26 yaşındayım, Tekirdağ'da yaşıyorum. Bu güzel sanat ile ilgili bilmediğim her şeyi arastirmak ve ogrenmek için foruma üye oldum. Cok kararliyim ve elbette tecrube edinmenin cok uzun sureceginden eminim. Su andan itibaren tabii ki tüm konuları okumaya başlayacağım fakat araştırdığım ve cevabına tam olarak ulasamadigim, aklima takılan birkaç şeyi konu açarak sizler ile paylaşmak düşüncesi ile doldum. Öncelikle daha yolun basinda olduğumu belirtmek isterim. Maketler ile ilgili boyalar, fircalar, yapistiricilar, airbrush vb. tüm malzemelere sahibim ve bu isi cok seviyorum. Diorama için ise en basinda strafor, alçı tutkal gibi malzemelere sahip olmamiz gerektigini öğrendim fakat tabanın ne olacağını halen bilmemekteyim.. Taban icin straforu kesip hayal gücümüze gore bicimlendirecegiz, belki iki ya da uc parcaya ayiracagiz fakat straforu hangi maddenin üzerine yapıştıracagiz? Hangi tutkalı kullanacağız? Strafor nasıl bir strafor olmali? Kullanacagimiz alçının türü nedir, nasil olmalidir? Bu malzemelerin markaları, isimleri nedir; nerelerden temin edebiliyoruz? gibi sorular ile karsi karsiyayim. Yardimci olabilirseniz cok sevinecegim. Şimdiden teşekkür ederim.

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×