Jump to content
 • Reklam

iskars

Üye
 • İçerik sayısı

  7
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

iskars kullanıcısının son zaferi 9 Ağustos 2018

iskars en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

4 Neutral

iskars Hakkında

Özel Profil Alanları

 1. Ankara'dan Selamlar

  Yerleşir yerleşmez ilk işim forumda paylaşmak olacaktır. Öyle ahım şahım bir atölye olmadı ama iş görür inşallah
 2. Herkese hayırlı günler. Yaklaşık 2 yıl kadar önce başlamıştım bu hobiye. Ufak tefek çalışmalar yaptım. Doğudaki imkansızlıklar ve iş yoğunluğundan dolayı pek kaliteli işler ortaya çıkmasa da kendi çapımda uğraştım. Artık Ankara'dayım ve daha kaliteli işler için uğraşacağım tecrübeli arkadaşların da yardımlarıyla Aşağıda yaptıklarımı paylaşıyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum gerçekten. İyi çalışmalar Bu benim ilk çalışmam. Savaş dioraması yapmaya çalıştım. Alçıyla kalıp oluşturup yaptım ama çok uğraştırdı beni. ve ilk olunca da ince işçilik pek yok Bu da ikinci çalışmam. Tank hazır maket biraz boyadım sadece. Köprüyü de koçtaştan aldığım strafor ile yapıp boyadım Bu da 3. çalışmam. Mal kabul bölümü. Bunu da alçıyla yaptım. Bunu youtube da bir kanal keşfettim ve çok beğendim.Bir kadın Creative mom kanalında seramik hamuruyla yapıyor. alıp denedim inşallah beğenirsiniz. Şunu söylemek istiyorum. Özellikle seramik hamurundan sonra işçiliğimi biraz geliştirdiğimi düşünüyorum fakat bu hobide beni en çok zorlayan iş boyama... Bunu da zamanla öğrendikten sonra daha kaliteli işlerle huzurlarınıza çıkacağımdan emin olabilirsiniz. Sağlıcakla kalın
 3. Ankara'dan Selamlar

  Herkese hayırlı günler diliyorum. Ankara'ya yeni taşındım. Diorama işine yaklaşık 2 yıl önce başladım ama çok fazla vakit ayıramadım maalesef. Yeni taşındığım evde güzel bir çalışma odası hazırladım ve en kısa zamanda yeni çalışmalara başlamayı planlıyorum. Daha tecrübeli arkadaşları burada toplayan site yönetimine teşekkür ediyorum. Bu hobinin Türkiye'de gelişmesi ve yayılması için elimden geleni yapmaya hazırım. İyi çalışmalar
 4. Bodur çalılık - Nasıl yapılır ? (Ders)

  @Ozan Kaya mantıklı aslında iş görebilir. Teşekkür ederim
 5. Diorama Ölçeklendirme ve Plan çizimleri

  Teşekkür ederim
 6. Bodur çalılık - Nasıl yapılır ? (Ders)

  hocam bu videoda sıktığı sprey tutkal görevi mi görüyor? eğer o amaçla kullanılıyorsa Türkiye'de nereden temin edebiliriz marka model adını biliyor musunuz?
 7. Herkese hayırlı günler diliyorum. Diorama yapıyorum fakat bazen karambole başlıyorum. kağıda çizim yapıyorum kendimce ama oran orantı tutmuyor veya yaptıktan sonra kağıtta göründüğü gibi olmuyor. dioramaya başlarken ölçü ve çizim konularını nasıl ayarlıyorsunuz?

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×