Jump to content
 • Reklam

01usagi01

Üye
 • İçerik sayısı

  20
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  6

01usagi01 kullanıcısının son zaferi 15 Ağustos

01usagi01 en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

13 Good

01usagi01 Hakkında

 • Doğum Günü 10-08-1990

Özel Profil Alanları

Güncel Profil Ziyaretleri

51 profil görüntüleme
 1. Amiral Daha Batmadı

  @Ozan Kaya teşekkür ederim hocam elimden geleni yaptım sizlere begendirebildiysem ne mutlu bana. Ikinci çerçeveyi daha bitiremedim bitire bilsem finish yapacam inşallah.
 2. Amiral Daha Batmadı

  Sayın Yöneticim bazı yerlerde resim çekmeyi unuttum mazur görün valla iş bulamama stresi ve geçim derdinden. Ama aşamaları yinede çekiyorum konu taşınması sizin takdirinize kalmış. Straforu çerçeveledim ve biraz değişikliğe gidip tekrardan alçı ve silikon uygulaması yaptım. Ve şuan fark ettim resimler karışık yüklenmiş affınıza sığınıyorum. Şuan yaptığım çerçeveye doktor çubuklarından gelişi güzel bir ikinci bir çerçeve yapacağım inşallah oda kaplama şeklinde olacak şuanki son resimleri paylaşmak istiyorum.
 3. Amiral Daha Batmadı

  Herkese Selamlar iyi forumlar bol güzel dioramalar. Geçen hafta bit pazarından almış olduğum 1:43 gemiciği denize taşıdık kayalık yapacaktım kayalığa dogru surukleniyor hissi için sonra vaz geçtim seyir halinde olması daha güzel olur dedim. Kullanılan malzemeler; Eski bir gemi, strafor, sıcak silikon ve alçı birde boyalar. Alçıyı hazırlar iken içine mavi boya kattım boya ile uğraşmamak için ve straforumuza bir güzel gelişi güzel yaydım ve o anda gemiyi oturtmak geldi ve oturttum. Gemi kenarlarını beyaz boya ile hafiften boyadım ve alçının üstünü komple sıcak silikon ile kapladım ( epoksim bitti ve iş bulmadığım için malzeme tedarik edemiyorum) ilk silikon katman soguduktan sonra tekrardan dalga islemi yaptım suan cercevem kaldi yorumlar sizlerden.
 4. Subaru İmpreza Rally Diorama

  😊😊😊 başka şekilde anlatılamazdı:) Aslında ışıktan dolayı o şekilde gözükmekte süngeri boyayıp miksere attıktan sonra kuruması için 2 gün bekledim bende ama beklediğime de değdi yeşil boyam bitmişti ve yeşil renk için sarı ve lacivert kullandım mavim olmadığı için. Yorumun için teşekkür ederim tekrardan.
 5. Subaru İmpreza Rally Diorama

  Ağaç eklemesi yapıldı şuanlık 1 ağaç. Kabloları bir güzel doladım ama yeni başlayanlar ve sevgili üstatlar matkap ile çevirim demeyin kaza bela başınızda eksik olmaz. Temada biraz değişikliğe gittim kırmızı beyaz kağıdı kaldırıp alçı sateni yerleştirdim. Yorumlarınızı beklemekteyim.
 6. ankara diorama staj/çıraklık ​​​​​​

  Merhaba hoş geldiniz bende yeniyim burada. Sayın @DioramaTürkiye ve @sezeralemdar dediği gibi burada ki paylasimlardan kendi yorumlarımız ile gelişiyoruz. Mesela ben çim zemini, toprak zeminini ve aafalt zeminimi ince elenmiş kum ile yapmaktayim. Matkap ucuna kendim yaptigim mikserimi ince kumu istediğim renge boyayarak dolgu zeminimi hazırlıyorum.
 7. Rally dioraması

  @kursatovski hocam elinize sağlık güzel olmuş.
 8. Subaru İmpreza Rally Diorama

  @kursatovski kardeşim o kadar çok denedim ki bakıldığında o hissiyati vermemektedir. Önemli olan da bu değilmi zaten o hissiyatı vermesi
 9. Merhaba Ben.

  Merhaba @mcan hocam hoş bulduk
 10. Subaru İmpreza Rally Diorama

  Sayın Yöneticim bende bitirmek istiyorum ama elimde ağaç kalmadı ve kendimde ağaç yaparken sıkıntı yaşıyorum. Bunun üstüne ikinci ralli Dioramasını yaptım oda askıya alındı ağaç olmadığı için.
 11. Subaru İmpreza Rally Diorama

  Herkese selamlar iyi forumlar. Hurdalık temasında materyal eksikliğinden köşeye çektim. Yeni proje olarak aklımda 2 adet ralli projesi mevcuttu ve ilki hayata geçti %79 tamamlandı ve yine materyal eksikliğinden rafta ( ayıptır söylemesi agaç yapmayı başaramadım bir türlü ) Dediğim gibi olumsuz eleştiri başarıda giden yolda eksikleri tamamlamaktır. Onun için olumsuz eleştirilerinizi beklemekteyim olumlu yaparsanızda şimdiden teşekkür ediyorum. Kullanılan malzemeler : strafor, alçı, kum, 1:36 model araba ve tahta (çerçeve için) başka malzeme kullanmadım Siz sevgili forum arkadaşlarımı ve ziyaretçilerimizi resimler ile baş başa bırakıyorum sevgi ile kalın. Saygılarımla (F)
 12. Merhaba Ben.

  Hoş bulduk Sayın Yöneticim
 13. Bizimde bir hurdalığımız olsun istedik

  Inşallah fırsat bulurum da gezerim Burda verilen emekleri yapılan güzellikleri gördükçe ben birşey yapamadığımı görüyorum. Bu arada son görüntüyü ekleyeyim istedim.
 14. Tsunami (Diorama)

  Hocam elinize sağlık bende istiyorum bundan
 15. Bizimde bir hurdalığımız olsun istedik

  @kursatovski hocam senin takipçinim luke towan izliyip teknikleri çalıcagimdan emin olabilirsin. Önerin için teşekkür ederim aklımda toprak olayı vardı ama hurdacılar toprak ve kir için de ( küçük gördüğüm için değil her mesleğe saygı duyarım sonuçta ekmek parası için çalışılıyor ) ondan dolayı bu şekilde bıraktım ama yer yer toprak zemin oluşturabilirim ve güzel olacağına eminim.

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×