Jump to content
 • Reklam

Fms

Üye
 • İçerik sayısı

  42
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  13

Fms kullanıcısının son zaferi 11 Mayıs 2020

Fms en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

39 Excellent

1 Takipçi

Fms Hakkında

Özel Profil Alanları

 • Şehir:
  Bursa
 1. Devam eden hurda garaj.

  Bitiyor gibi biraz boya işi kaldı. Detay aletleri sabitlemedim henüz. Bir de kapı yeniden yapılacak aynı tip olacak sadece boyut değişecek. Bir tane büyük kapı bir tane de normal kapı yapmayı düşünüyorum on tarafa. Içerideki aracı çok kapatırsa ona göre başka bir şey de yapabilirim. Aracın plakasını metal ilaç tüpleri var ondan kestim altındaki son kullanma tarihi kısmı orası. En beğendiğim detayda o oldu benim.Kaputun üstündeki tampon da alüminyum folyodan sekillendirerek yaptim.
 2. EVDEKİ MALZEMELER İLE DİORAMA ÇALIŞMASI:)

  Gerçekten çok ama çok başarılı olmuş. Elinize sağlık temel malzeme diye birşey yok aslında. Boya fırça tutkal belki ama geri kalan malzemeler genelde evde bulunan artık,kalan vs parçalar.
 3. 1/24 diorama garaj yapımı

  Çok güzel olmuş. Elinize sağlık.
 4. Devam eden hurda garaj.

  Üstad hep unutuyorum foto çekmeyi ama nasıl yaptigimi yazacağım hepsini. Henüz bitmedi değişiklikler olacak mutlaka. Garaj tavani yüksek oldu mesela onu değiştireceğim. Detay malzemeleri nasıl yaptığıma gelince onları da fotolayip anlatmayı düşünüyorum.
 5. Devam eden hurda garaj.

  Taban çalışmasını değiştirdim. Detaylar eklenecek kapalı bir garaj içinde olacak. Bittiği zaman tahminen olacak halini de çektim. Çatı üstüne atılacak birkaç şey daha eklemeyi düşünüyorum. Merdivenler ,araç parçaları olabilirse eğer zirai alet edevat falan.
 6. Deniz Dioramasi denemeleri

  Bitirmeye çalışıyorum bir anda elimde 3 tane oluverdi ama su çalışması yapmak çok keyifli
 7. Deniz Dioramasi denemeleri

  Değerli fikirlerinizi bekliyorum. Malum bu günlerde evlere kapandik ve en iyi şey diorama ile uğraşmak.
 8. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Korona günlerinde devam ediyor ama figür olmadan olmayacak sanırım 😧 birkaç pazar tezgahı vs daha eklenecek
 9. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Üstad 1. Kare dediğiniz yuvarlak camlı arap sokağı tarzında yaptığım çalışmayı kastediyorsunuz sanırım, değil mi?. Eger oysa devam eden çalışma o su anda. Bir de diorama ufak bir alanda çok konuyu dağıtmadan yapılanları daha keyifli gibi geliyor bana.
 10. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Teşekkür ederim düzenleme için. Bir türlü bitiremiyorum. Ordan oraya zipliyorum. Belli bir program dahilinde gitmek lazım yoksa hiçbiri bitmez.
 11. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Sanırım yanlış yere açtım konuyu.
 12. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.
 13. Yıkılmış ev denemesi.

  Yosunlara sarimtirak konulabilir evet deneyeceğim . Teşekkürler.
 14. Yıkılmış ev denemesi.

  Valla bu tarz birşeyin yanına bile yaklasamam 😀 bakalım benzer birşey çıkar mi ama. Bunun gibisi sizlerin işi ben şimdilik hayatta yapamam. Kaldırım çok hoşuma gitmedi ama mevzuyu az çok çözdü m. Macunu sürdükten 20-25 dk sonra kaldırım şeklini verdim. Arnavut kaldırımı şekli için metalden birşey uydurmak lazım. Kilit taş için de yapmak lazım. Kaldırım ve yol kısmen tamam gibi yosun vs efekti oldu gibi. Ne dersiniz? Kaldırım su anda bu şekle geldi. Ustaların fikirlerini bekliyorum. Teşekkürler şimdiden eleştiri ve öneriler için.
 15. Yıkılmış ev denemesi.

  Bunlar yol ve kaldırım devam ediyor hala. Yol için mobilya dolgu macunu siyah Aradaki beyazlar ince talas yoldaki otluk olacak boyanarak Kaldırım yine dolgu macunu gri önerilerinizi bekliyor ve teşekkür ediyorum şimdiden

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×