Jump to content
 • Reklam

Fms

Üye
 • İçerik sayısı

  30
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  8

Fms kullanıcısının son zaferi 2 Ocak

Fms en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

27 Excellent

1 Takipçi

Fms Hakkında

Özel Profil Alanları

 • Şehir:
  Bursa
 1. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Üstad 1. Kare dediğiniz yuvarlak camlı arap sokağı tarzında yaptığım çalışmayı kastediyorsunuz sanırım, değil mi?. Eger oysa devam eden çalışma o su anda. Bir de diorama ufak bir alanda çok konuyu dağıtmadan yapılanları daha keyifli gibi geliyor bana.
 2. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Teşekkür ederim düzenleme için. Bir türlü bitiremiyorum. Ordan oraya zipliyorum. Belli bir program dahilinde gitmek lazım yoksa hiçbiri bitmez.
 3. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.

  Sanırım yanlış yere açtım konuyu.
 4. Devam eden ve bitmiş gibi olan çalışmalar.
 5. Yıkılmış ev denemesi.

  Yosunlara sarimtirak konulabilir evet deneyeceğim . Teşekkürler.
 6. Yıkılmış ev denemesi.

  Valla bu tarz birşeyin yanına bile yaklasamam 😀 bakalım benzer birşey çıkar mi ama. Bunun gibisi sizlerin işi ben şimdilik hayatta yapamam. Kaldırım çok hoşuma gitmedi ama mevzuyu az çok çözdü m. Macunu sürdükten 20-25 dk sonra kaldırım şeklini verdim. Arnavut kaldırımı şekli için metalden birşey uydurmak lazım. Kilit taş için de yapmak lazım. Kaldırım ve yol kısmen tamam gibi yosun vs efekti oldu gibi. Ne dersiniz? Kaldırım su anda bu şekle geldi. Ustaların fikirlerini bekliyorum. Teşekkürler şimdiden eleştiri ve öneriler için.
 7. Yıkılmış ev denemesi.

  Bunlar yol ve kaldırım devam ediyor hala. Yol için mobilya dolgu macunu siyah Aradaki beyazlar ince talas yoldaki otluk olacak boyanarak Kaldırım yine dolgu macunu gri önerilerinizi bekliyor ve teşekkür ediyorum şimdiden
 8. FOTOĞRAFLANMIŞ IŞLERIM

  Hepsi birbirinden güzel sanat eserleri.
 9. Yapımı devam eden 1/48 Tanımsız

  Muhteşem olmuş. BU seviye diorama yapabilmek dileğiyle.
 10. Yıkılmış ev denemesi.

  Merhaba uzun süre önce başlayıp is yoğunluğundan bıraktığım dioramaya 2. Denememle dönüyorum. Bu sefer yıkılmış bir ev ve sokak falan yapacağım ev konusunda fikirlerinizi alabilir miyim?
 11. Araç eskitme ve Çöl zemini denemesi.

  Muhteşem olmuş. Bu ara benim de yapmaya çalıştığim konu. Umarım bu kadar iyisini yaparım.
 12. Yeniden terk edilmiş bir araç yapacağım

  Detaylı şekilde cevap verdiğiniz için öncelikle cok tesekkur ederim @sezeralemdar. Diger yandan boya işi hakikaten çok tehlikeli biraz yanlis yapınca renk tamamen değişiyor ve istediğinizin dışına çıkıyor olay. Çok uğraştırdı açıkçası. Ama uğraştıkça tecrübe yapıyor. Diger yandan arabayi zimparalamamin sebebi tamamen keyfe keder 😄. Olmazsa suya yatırıp doğal pas yapicam en sonunda 😃
 13. Yeniden terk edilmiş bir araç yapacağım

  Denemeyi dün yaptım istediğim sonucu elde edemedim maalesef tekrar boyayarak istediğim sonucu elde etmeye caliscam
 14. Yeniden terk edilmiş bir araç yapacağım

  Açıkçası bende farklı yollar denemeye çalışıyorum ve her seferinde yaptığımı beğenmeyip bozuyorum sizin beğendiğinizi de bozmuş oldum. Sabah aklıma değişik bir yöntem geldi onu deneyip paylaşmayı düşünüyorum. Mekikteki eskitme yöntemi boya ustalığı gerektiriyor ki şimdilik bende o yok. Ben aracın üstündeki boyayı komple zımparaladım arac su anda boyasız. Yöntemi bu akşam deneyip sizlerle paylaşacağım eger aklımdaki gibi olursa guzel olacak gibi. Hem pasın pütürlü hâlini verebileceğim hem de farklı tonlarını. Sadece araca bir boya katmanı atmam gerekecek veya komple paslanmış gibi yapıp farklı tonlar atacağım. Bir kısmına mavi macun gibi yapabilirim, bakalım o an kafama nasıl eserse. Ama insanın kafasını inanılmaz dağıtan ve gun icinde de çeşitli fikirler urettiren bir hobi. Diğer yandan cim konusu çok sıkıntılı mümkün mertebe herhangi bir hazir malzeme almadan yapmaya çalışıyorum. Kurumuş olduğu halde yeşil kalabilen bazı otlar var onlarla nasil olur onlari denemeyi düşünüyorum. Zamanla deneyip göreceğiz.
 15. Yeniden terk edilmiş bir araç yapacağım

  Teşekkür ederim o başlığı görmüştüm ve cok başarılı gerçekten. Ben eski hale getirmeye çalıştığim aracın fotolarını ekledim olmazsa zaten tekrar baştan alicam zımparalayıp. O başlıktaki tekniği inceleyeyim önce.

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×