Jump to content
 • Reklam

sezeralemdar

Moderatörler
 • İçerik sayısı

  48
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  33

sezeralemdar kullanıcısının paylaşımları

 1. Malzeme seçimi hk.

  Merhaba bu konuda daha öncede bazı arkadaşlarımla yazıştık. Bu seçimler tamamen kişiyle ilgili ve çok kuralı olmayan durumlar. ortaya çıkartmak istediğiniz objenin yapısının neye benzemesi gerektiği fikri tamamen sizinle ilgili olduğu için yorum yapmak zor. örneklemek gerekirse tuğla bir duvarı yapabileceğiniz çok fazla malzeme mevcut. bu size ve işinizi nasıl göstermek istediğinize çok bağlı. yani hamurda kullanabilirsiniz yumurta kartonuda ya da strafor.. hepsinin sonucu farklı. alışveriş konusu ise internet ve maket malzemesi dükkanların temin edilebilir. kolaylıklar.
 2. FOTOĞRAFLANMIŞ IŞLERIM

  Arkadaşlar merhaba bir fotoğrafçı arkadaşım ( https://www.instagram.com/burak_ozbek ) vasıtasıyla, yaptığım dioramaları ve ölçekli modelleri fotoğrafladık. aslında bir sunumda kullanılmak üzere hazırlık aşamasında fotolar (imla hataları mevcut yani ((: ), kısaca hikayeleri de mevcut. paylaşmak istedim. sevgiler, kolaylıklar herkese. Sezer Alemdar www.grounddioramastudio.com
 3. Yapımı devam eden 1/48 Tanımsız

  Arkadaşlar hepinize uzun zamandan sonra tekrar merhaba. Başlığı, ''tanımsız'' olarak açtım çünkü henüz yapımı devam ediyor ve baya sürecek gibi duruyor. Şimdilik bazı fotoğraflar paylaşacağım. Sonu süprizli olacak gibi. sevgiler..
 4. ankara diorama staj/çıraklık ​​​​​​

  Merhaba Furkan Kimseye ihtiyacınız olmadığını söylemek isterim. Yapmak istediklerine karar verdikten sonra kendi yöntemlerini geliştirebilirsin. Şahsi kanaatim her yol mübah. Forumda kendi yollarımızla yaptıklarımızı paylaşıyor ve birbirimize destekler atıyoruz. Naçizane tavsiyem hiç ama hiç durmadan (evet tam şu anda) başlaman. eğer inanmazsan diye 🙈 aşağıya hayatımda ilk yaptığım şeyle, nereye evrildiğini gösteren iki foto bırakıyorum.. Sevgiler.. (çok eğleneceksin..🙋🏽‍♂️😅🙈)
 5. 1/18 Porsche Panerama

  Herkese selam, bu aralar üzerinde çalıştığım bir araç dioramasını paylaşmak isterim, yapımı hala devam ediyor, şimdilik böyle hallerde. 😅🙋🏽‍♂️
 6. 1/18 Porsche Panerama

  Çok teşekkür. Dediğim gibi daha bitmedi, ben arada durumu paylaşmak istedim. Yapım aşamaları ile ilgili çok fotoğrafım yok ama bulduklarımı final haliyle beraber paylaşırım mutlaka. Ben genel olarak bir çok şeyi önceden hazırlıyorum. Örneğin parke taşı filan gibi şeyler farklı ölçeklerde ve daima elimde oluyor. Birleştirme aşamaları zaten malum. Aslında airbrush la pratik yapmak adına Sürekli boyadığım bir diecast model bu. Sevgiler. 🙏🏽🙋🏽‍♂️
 7. Yapımı devam eden 1/24 Apartman

  Selamlar🙋🏽‍♂️ aslında ne olduğunu bilmediğim, bir örneği olmayan, tamamen benim uydurduğum bir iş. Yapımı uzun sürecek ama elimdekileri paylaşmak istedim.
 8. FOTOĞRAFLANMIŞ IŞLERIM

  Çok teşekkür ederim (:
 9. Terk edilmiş ev finale doğru

  Merhabalar, Zamansızlıklardan yapımı çok uzayan dioramamda sona doğru geliyorum. Sürekli yaşar bir halde tutmak istemem sebepli bitti diyemiyorum ((: Yakında daha ayrıntılı resimler paylaşacağım. Herkese kolaylıklar.
 10. Devam eden eski bina denemesi

  Herkese tekrar merhaba umarım herkes iyidir ve herşey yolundadır.. Bir dergide tesadüf eseri görüp çok beğenerek, aslını hiç görmediğim, Bursa Tirilye'de bulunan bu evi yapmaya çalışıyorum. orada yaşayan bir arkadaşım vasıtasıyla şimdilerde ki halinin basit fotoğraflarına ulaştım. Dergiden yırttığım sayfa ve internette bulduğum fotoğrafları karıştırarak bir sonuca varmaya çalıştım. Hala devam ediyorum, zaten bitecek gibi de görünmüyor. ((: Yapmakta o kadar zorlandım ve yaparken o kadar çok şey öğrendim ki yapım aşamalarını aşamalı olarak belgelemek çok mümkün olmadı. Aralarda çektiğim tüm fotoları biraz özensizce de olsa paylaşmak istedim. (fotoğraflar ne yazık ki çok düzensiz..) Bakalım nasıl toparlanacak? ((:
 11. Terk edilmiş ev finale doğru

  ben de çok özledim ama sivildeki işler bitmiyor. (: kafamı kaldıramadım. insan zaman ayırmak istiyor foruma ama hakkatten zor bazen. sevgiler.
 12. Terk edilmiş ev finale doğru

  çok teşekkürler ama kurmak istediğim zaman algısında çanak antenler çok mevcut değiller sanırım dönem itibariyle.. bizzati de çok sevmiyorum. teşekkürler.
 13. 3d Baskı

  merhaba yakın zamanda zaze X1 almayı planlıyorum. kullandığınız printer hakkında bilgi ve deneyim paylaşmanız mümkün olursa şahane. teşekkürler.
 14. Herkese merhaha, henüz çok eksiği var ama şimdilik durumunu paylaşmak istedim. Bitmiş hali yakında umarım..
 15. Henüz bitmemiş 1/6 Vespa 150 Eskitme denemesi

  evet kullandım. ama akrilik boya değil kullandıklarım. pas kısmı için ayrıca pas içerikli (pigment) ürünlerde var kullandığım.
 16. Araç eskitme ve Çöl zemini denemesi.

  Herkese merhaba. Bitmeye yakın bir halini paylaşmak istedim. Varil hariç tüm önerilere açığım ((: 🙏🏽 Bir sıkıntısı kullandığım gerçek kaktüsün büyümeye başlaması ((:
 17. Abandoned Crime Room Diorama Film 1/12

  Herkese merhaba, Ekim ayı gibi başlayacağım bir stop motion film için bazı denemeler yapıyorum. Bitmiş yada ne olacağını bildiğim bir şey değil. Bazı fotoğrafları da forumda paylaşmak istedim. Film Bonus ((: müzikler de bana ait, hatta işin en kolay kısmı (;
 18. Çalışma Ortamı

  Biraz dağınık ve yakında daha küçük bir eve taşınmak sebepli küçülecek stüdyomsu.. (:
 19. Henüz bitmemiş 1/6 Vespa 150 Eskitme denemesi

  internette bulabileceğin saç spreyi tekniği ile yaptım. 🙏🏽🙋🏽‍♂️
 20. Araç eskitme ve Çöl zemini denemesi.

  Çok teşekkür ederim. Tel örgüyü Usa den almıştım ben ama maket malzemesi satan yerlerden bulmanız kolay.
 21. BALAT TERKEDİLMİŞ EV DIORAMASI

  Herkese merhaba, Daha önce de bazı fotoğraflarını paylaştığım, bir türlü sonlandırmayı beceremediğim, İstanbul Balat'da bulunan bir ev. Orjinal fotosu da mevcut. Benim google dan denk geldiğim bir evdi. sonrasında google eart dan üzerinden yaptığım bir Balat gezisi sırasında bu eve rastladım. ve acı geçekle yüzleştim çünkü ev aslında 3 katlıymış.. Sonrasında başka ve varolmayan bazı eklemeler yaparak bu hale kadar getirmeyi başardım. Herkese iyi çalışmalar sevgiler.. Hatalar affola 🙏🏽
 22. son dönem uğraşım ve masam

  Müthiş.
 23. Araç eskitme ve Çöl zemini denemesi.

  Merhaba, Bu aralar iş güç durumları yüzüden ne yazık ki foruma çok zaman ayıramadım, kısa zamanda anlatan bir cevap da yazacağım umarım ama şimdilik yapım aşamasına ait bulduğum başka birkaç foto paylaşacağım. Fotolarda kullandığım boya ve eskitme malzemeleri görünüyor. Arabanın eskitmeden önceki halide mevcut. En sağdaki yeşil ve büyük olan (1/18) Umarım bir faydam dokunur. Herkese selamlar sevgiler. 🙋🏽‍♂️
 24. Pencere Camı Seçimi

  Merhaba aslında bu çerçevenin durumuyla da ilgili sanırım ama benim şu ana kadar kullandığım en başarılı malzeme telefonların ekran camı korumaları. gayet gerçekçi görünüyor, kırık göstermek isterseniz de sonuç harika. Arazi için naçizane önerim strafor ve üzerine yüzey durumuna göre sulandırılmış tutkalla şekillenen ıslak mendil. bebe mendillerinden bildiğiniz.. benim bir postum var terkedilmiş uzay mekiği. orada belki işinize yarar birkaç aşama var. kolay gelsin. herkese selamlar.
 25. 1/200 Denemem

  @igunder çok teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı ve öğretici oldu benim için. Sevgiler.🙋🏽‍♂️🙏🏽

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×