Jump to content
 • Reklam

sezeralemdar

Moderatörler
 • İçerik sayısı

  48
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  33

sezeralemdar kullanıcısının son zaferi 13 Eylül 2020

sezeralemdar en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

97 Excellent

5 Takipçiler

sezeralemdar Hakkında

Özel Profil Alanları

Güncel Profil Ziyaretleri

718 profil görüntüleme
 1. Malzeme seçimi hk.

  Merhaba bu konuda daha öncede bazı arkadaşlarımla yazıştık. Bu seçimler tamamen kişiyle ilgili ve çok kuralı olmayan durumlar. ortaya çıkartmak istediğiniz objenin yapısının neye benzemesi gerektiği fikri tamamen sizinle ilgili olduğu için yorum yapmak zor. örneklemek gerekirse tuğla bir duvarı yapabileceğiniz çok fazla malzeme mevcut. bu size ve işinizi nasıl göstermek istediğinize çok bağlı. yani hamurda kullanabilirsiniz yumurta kartonuda ya da strafor.. hepsinin sonucu farklı. alışveriş konusu ise internet ve maket malzemesi dükkanların temin edilebilir. kolaylıklar.
 2. Yapımı devam eden 1/48 Tanımsız

  Arkadaşlar hepinize uzun zamandan sonra tekrar merhaba. Başlığı, ''tanımsız'' olarak açtım çünkü henüz yapımı devam ediyor ve baya sürecek gibi duruyor. Şimdilik bazı fotoğraflar paylaşacağım. Sonu süprizli olacak gibi. sevgiler..
 3. ankara diorama staj/çıraklık ​​​​​​

  Merhaba Furkan Kimseye ihtiyacınız olmadığını söylemek isterim. Yapmak istediklerine karar verdikten sonra kendi yöntemlerini geliştirebilirsin. Şahsi kanaatim her yol mübah. Forumda kendi yollarımızla yaptıklarımızı paylaşıyor ve birbirimize destekler atıyoruz. Naçizane tavsiyem hiç ama hiç durmadan (evet tam şu anda) başlaman. eğer inanmazsan diye 🙈 aşağıya hayatımda ilk yaptığım şeyle, nereye evrildiğini gösteren iki foto bırakıyorum.. Sevgiler.. (çok eğleneceksin..🙋🏽‍♂️😅🙈)
 4. 1/18 Porsche Panerama

  Çok teşekkür. Dediğim gibi daha bitmedi, ben arada durumu paylaşmak istedim. Yapım aşamaları ile ilgili çok fotoğrafım yok ama bulduklarımı final haliyle beraber paylaşırım mutlaka. Ben genel olarak bir çok şeyi önceden hazırlıyorum. Örneğin parke taşı filan gibi şeyler farklı ölçeklerde ve daima elimde oluyor. Birleştirme aşamaları zaten malum. Aslında airbrush la pratik yapmak adına Sürekli boyadığım bir diecast model bu. Sevgiler. 🙏🏽🙋🏽‍♂️
 5. 1/18 Porsche Panerama

  Herkese selam, bu aralar üzerinde çalıştığım bir araç dioramasını paylaşmak isterim, yapımı hala devam ediyor, şimdilik böyle hallerde. 😅🙋🏽‍♂️
 6. FOTOĞRAFLANMIŞ IŞLERIM

  Çok teşekkür ederim (:
 7. Yapımı devam eden 1/24 Apartman

  Selamlar🙋🏽‍♂️ aslında ne olduğunu bilmediğim, bir örneği olmayan, tamamen benim uydurduğum bir iş. Yapımı uzun sürecek ama elimdekileri paylaşmak istedim.
 8. FOTOĞRAFLANMIŞ IŞLERIM

  Arkadaşlar merhaba bir fotoğrafçı arkadaşım ( https://www.instagram.com/burak_ozbek ) vasıtasıyla, yaptığım dioramaları ve ölçekli modelleri fotoğrafladık. aslında bir sunumda kullanılmak üzere hazırlık aşamasında fotolar (imla hataları mevcut yani ((: ), kısaca hikayeleri de mevcut. paylaşmak istedim. sevgiler, kolaylıklar herkese. Sezer Alemdar www.grounddioramastudio.com
 9. Terk edilmiş ev finale doğru

  ben de çok özledim ama sivildeki işler bitmiyor. (: kafamı kaldıramadım. insan zaman ayırmak istiyor foruma ama hakkatten zor bazen. sevgiler.
 10. Terk edilmiş ev finale doğru

  çok teşekkürler ama kurmak istediğim zaman algısında çanak antenler çok mevcut değiller sanırım dönem itibariyle.. bizzati de çok sevmiyorum. teşekkürler.
 11. Terk edilmiş ev finale doğru

  Merhabalar, Zamansızlıklardan yapımı çok uzayan dioramamda sona doğru geliyorum. Sürekli yaşar bir halde tutmak istemem sebepli bitti diyemiyorum ((: Yakında daha ayrıntılı resimler paylaşacağım. Herkese kolaylıklar.
 12. 3d Baskı

  merhaba yakın zamanda zaze X1 almayı planlıyorum. kullandığınız printer hakkında bilgi ve deneyim paylaşmanız mümkün olursa şahane. teşekkürler.
 13. Henüz bitmemiş 1/6 Vespa 150 Eskitme denemesi

  evet kullandım. ama akrilik boya değil kullandıklarım. pas kısmı için ayrıca pas içerikli (pigment) ürünlerde var kullandığım.
 14. Çalışma Ortamı

  Biraz dağınık ve yakında daha küçük bir eve taşınmak sebepli küçülecek stüdyomsu.. (:
 15. Henüz bitmemiş 1/6 Vespa 150 Eskitme denemesi

  internette bulabileceğin saç spreyi tekniği ile yaptım. 🙏🏽🙋🏽‍♂️

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×