Jump to content
 • Reklam

Ozan Kaya

Üye
 • İçerik sayısı

  468
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  39

Ozan Kaya kullanıcısının son zaferi 6 Şubat

Ozan Kaya en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

440 Excellent

Ozan Kaya Hakkında

Özel Profil Alanları

Güncel Profil Ziyaretleri

1.426 profil görüntüleme
 1. Airbrush Seti

  @ozgurTdogan almış olduğunuz airbrush ın fotosunu atarmısınız acaba. sadece siz tabancayı mı satın aldınız komprösürü de var mı?
 2. Paslı Yalnız kaplumbağa

  @01usagi01 hocam ellerinize sağlık. Arabanın eskitme boyası güzel olmuş. Fakat duvar çok sade kalmış, duvardaki renk tonlamasını biraz farklı yapsaydınız renk geçişleri olsaydı dahada bir güzel olurdu (sadece öneri)
 3. Amiral Daha Batmadı

  @01usagi01 Ellerine sağlık, çok güzel olmuş. Epoksi kullanmadan deniz efekti güzel olmuş
 4. Rally dioraması

  @kursatovski aramıza hoş geldin, çok güzel bir çalışma çıkarmışsın ortaya, zeminin dokusunu güzel işlemişsin, yol çalışması da çok gerçekçi olmuş, ağaçları ve bir kaç çalı çırpı vs ekledikten sonra finale hazırız sanırım.
 5. 1/18 Porsche Panerama

  Hocam ellerinize sağlık, aracın renk geçişleri güzel olmuş, aracın içi çok temiz duruyor, arabanın içindeki koltukları da hafiften yıpratsan kirletsen daha bir iyi olucak, paket taşlar ve logar kapağı detayları harika. yapım teknikleri hakkında paylaşım yapar mısınız?
 6. Yapımı devam eden 1/24 Apartman

  Detaylar güzel olmuş
 7. 1/30 ilk çalışmam olacak

  @mcan ben yapmıyorum abi, sağol yinede teşekkür ederim :))))
 8. Diorama Başlangıcı İçin Aklımdaki Sorular

  Merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz. Diorama yapmak güzel bir iştir. Sabır gerektirir, el becerisi ve araştırma gerektirir, siz birtakım araştırmalar yapmışsınız. Aklınızdaki soruları deneme yanılma yöntemiyle de giderebilirsiniz, buradaki tecrübeli arkadaşlardan da fikirler alarak ta ilerleyebilirsiniz. Deneme yanılma yaparak farklı teknikleri de keşfetme şansınızda olabilir. Yukarıdaki sorduğunuz sorulara gelince, 1- Statik çim ekiminde beyaz tutkal kullanabilirsin. Luke Towan Mod Podge isimli ürünü kullanıyor. 2-Ağaca sıkılan sprey yapıştırıcı. (saç spreyide işini görür, ben saç spreyi kullanmıştım iyi de sonuç almıştım) Luke Towan videolarında kuru ağaç yapraklarını blender dan geçirerek parçalıyor, eliniz ile de ufalayıp uygulama yapabilirsiniz. plastik olanlarda var, akvaryumcularda vs gibi yerlerden temin edebilirsin. Ağaçların gövdelerinde oluşan yosunları da kullanabilirsiniz. benim paylaşımlardan görebilirsiniz. 3- O malzeme farklı bir malzeme, ama siz alçı ve kil de kullanabilirsiniz. yapı marketlerinde var galiba. 4- Statik çim makinesi size kalmış bir şey, ben kullanmıyorum. statik çim satan siteler var, oralardan temin edebilirsiniz. 5- Luke Towan videolarında o toprağın yapımını da göstermişti, bahçeden aldığı toprağı bir fırın tepsisinin içine koyup belli bir dakika belli sıcaklıklarda fırında toprağın nemini ve içindeki mikro organizmaları fırında yok ediyor. toprağı dökmeden önce Mod Podge isimli ürünü sulandırıp sürüyor ve üzerine kumu döküyor. ondan sonra da yine Mod Podge isimli ürünü 1 e 3 oranında sulandırarak spey yardımıyla uyguluyor. Luke Towan güzel eserler çıkartıyor ortaya, ben her zaman keyif alarak tekrar tekrar seyrederim videolarını, 15 dakika süren videolar haftalar içinde ortaya çıkan eserlerdir, bol bol diorama videoları seyretmen ordan bir takım bilgiler edinmeni tavsiye ederim. Form sayfamızdaki paylaşılan her şeyi okuyup kim nasıl ne yapmış merağı olursa yapamayacağınız hiç birşey yoktur diyebilirim. siz bir yerlerden başlayın gerisi gelir İyi günler.
 9. 1/30 ilk çalışmam olacak

  Gayet güzel olmuş hocam, ellerinize sağlık
 10. 1/30 ilk çalışmam olacak

  Hocam görsellik olarak ayrı bir hava katıcağı kanısındayım, menteşeleri kutu kola metalinden makas yardımı ile keserek yapabilirsin, onunla ilgili bir kaç video seyretmiştim, şuan hatırlamıyorum hangi sitedeydi ama bir araştırma yaparsan bunlara ulaşabilirsin. Kolay gelsin, iyi günler
 11. 1/30 ilk çalışmam olacak

  @Oguzhandinar Hocam ellerinize sağlık, ustalık marifetlerinizi ortaya koymuşsunuz. Hocam kapı açılıp kapanacak mı, menteşe vs yapmayı düşünüyor musunuz. Ölçek büyüdükçe detaylar fazlalaşıyor ve ayrı bir güzellik ortaya çıkıyor. Projeyi sakın yarım bırakmayın, biraz zor meşakkatli işten başladınız ama ilerleme güzel. Kendinizi fazla sıkıştırıp acele etmeyin, bu iş sabır işi, sonuçta hobi, ama sonu güzel olacak, yeteri teknik bilgiler sizlerde var, detayları sabırsızlıkla bekliyoruz.
 12. 1/30 ilk çalışmam olacak

  çok güzel doğal bir görüntü oluşuyor, süper olmuş ellerinize sağlık, her aşamayı sabırsızlıkla bekliyorum
 13. 1/30 ilk çalışmam olacak

  @Oguzhandinar aramıza hoş geldiniz. Yukarıda straforla yapmış olduğunuz uygulamalar boyama çok güzel olmuş. Kilden yaptığınız tuğlalar çok meşakatli ve zahmetli bir uğraş, Bende diorama yapma işine başladığımda sizin gibi kalıplar vs işler ile uğraştım, tuğlalarımı hazırladım evi kartondan kesip biçtim fakat o işin sonunu getiremedim. Umarım siz bu işin sonunu getirir ve güzel bir filan ile bitişi yaparsınız
 14. Son çalışmalardan karışık

  Oyy oyy süper olmuş ellerine sağlık @flex hocam. Neyi nasıl yaptığına dair yapım teknikleri hakkında bizler ile paylaşmış olsaydın çok makbule geçecektin, ölçeği kaç bu çalışmanın?

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×