Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

23-03-2021 tarihinden beri tüm alanlarda en beğenilenler

 1. 3 points
  Merhaba, 51 yaşındayım. Bodrum’da yaşıyorum. 10’lu yaşlarda tanıştığım modelcilik ile son bir iki yıldır daha yoğun uğraşıyorum. Ağırlıklı film veya tarihsel sahneleri canlandırma üzerine projelerim var. Bu çalışmamda Stanley Kubrick’in kült filmi “FULL METAL JACKET” in bir sahnesi olan birliğin Hue şehir savaşına girişinde subayın vurulmasını canlandırmaya çalıştım. Aşağıda sahne görülüyor. Tank modellemesi için referanslarım yine filmdeki sahnelerden Final resimleri
 2. 2 points
  Ellerinize sağlık , gayet başarılı olmuş. Tank boyama , eskitmeye 10 tam puan veririm dioramanıza çerçeve yaparsanız çok daha güzellik katacaktır. Pazarlarda veya manavlardan bulabileceğiniz ahşap meyve kasalarından faydalanabilirsiniz. Devamını bekliyoruz.
 3. 1 point
  Teşekkürler Teşekkürler. Çok birikmiş dio var raflarda. Hepsini birlikte çerçeve ve tekrar resimleme yapacağım. Bitiminde paylaşırım.
 4. 1 point
  @ismetguralp gayet güzel bence hiç küçümsenecek gibi değil. Devam dioramalarınızı bekliyoruz büyük bir heyecanla.
 5. 1 point
  Sahne detayları Beton bariyerler Zemin ve Yerleşim denemeleri Figür revizyonları Gözetleme kulesi saç kevha imalatı Gözetleme kulübesi sniper yerleşimi, silaha elde imalat dürbün montajı Beton bariyer bitiş Yeşillikler doğal yosun ve dayanıklı bitkiler. Elektrik direkleri vb bir çok aksesuar el yapımı. Ve final...
 6. 1 point
 7. 1 point
  Referanslara göre ilaveler. Egzost detayları,aksesuarlar el imalatı.., Chipping, weathering... 50 cal. Namlu değişim..
 8. 1 point
  Estağfurullah. O kadar iddialı bir yapım olmadı. Acemilikler çok. Yine de Teşekkürler. yapım aşamaları aşağıda. Filmde arka piyade telefonu kapağı açıktı. Ayrıca telefon elde yapıldı. Taret tutamakları tekrar elde yapıldı. Mantlet brandası sunfix ile yapıldı. Referansa göre çamurluk destek saçları elde imal edildi. Şöför kapağı tutamağı telden yapıldı. Referans resimlerine göre çamurluk saçı kesildi, avadanlık ayakları ona göre ayarlandı, çeki kulpları ilave edildi.

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×