Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

Showing most liked content on 28-11-2020 tüm alanlarda

  1. 1 point
    Uzun bir süredir bu dioramayı bitirmek için uğraştım, tam olarak istediğim gibi olmasa da eksikleri olsa da vakit kısıtlarım yüzünden uzun süren, rafta boş boş duran model araçlarım içinde ihtiyacım olan bir dekoru bitirdim sayılır. Fikir, öneri ve eleştirilerinize açığım, şimdiden teşekkürler. Zemin için depomda bulduğum kontra plak ahşap kullandım, kesimini traşı temizliğini kendim yaptım, öncesinde temizlik için kırık beyaz sprey ile boyama yaptım, park çizgileri için maskeleme yaparak fırça ile boyamasını yaptım ( bir sonrakine araçlarda kullanılan folyo kaplamalardan kullanacağım daha temiz canlı ve düzgün olacaktır pratik olması da avantaj ) öncesinde yaya yolu ve acil kapı girişi zeminini folyo ile yapmak istedim boyamak zor geldi ama aldım elime airbrush ı boya gitsin dedim biraz aksiliklerle kalitesiz boya kullanmam sebebi ile rengi tutturamadım bir üstüne nem de atınca biraz ton farkları çıktı onu da doğal olarak bıraktım yaya geçiyor buradan kirlilik efekti gibi olsun dedim Park çizgileri aslında sarı olacaktı ama nedense biranda siyah rengi aldım vurdum kötü de durmayınca öyle kalsın bu garaj farklı olsun dedim. Kapı girişi zemin rengi uyarı çizgileri yapmak için kartondan basit bir şablon çıkardım düz şerit yapabilirim diye ama şablon biraz kayınca çizgiler pek düzgün olmadı bende sonrasında biraz tiner ve kulak çubuğu ile kenarlarını temizleyerek düzgün hale getirdim. En son sarı zemin kenarlarını düz yapabilmek için beyaz folyo şerit kullandım. Mümkün oldukça dışarıdan hazır malzeme kullanmadan eldeki malzeme ile birşeyler üretmeye çalıştım bunlardan biri de kolonları hazırlamak, bir çok garaj dioramacılar kolon olarak özel ahşap kestirip uyguluyorlar ama ben hem vakit hem de marangoz kaprisi çekmemek için karton ve mukavvalardan kolon yaptım, sonrasın yine beyaz renge boyayım biraz da kirleterek bina kolonu görüntüsü elde etmeye çalıştım. Yine eldeki malzemeler ile yangın hortumu dolabı yaptım, kibrit kutusu, şeffaf plastik ve ısıtarak şekil verdiğim plastik çubuk ( su borusu olacak ) ile bir dolap çıktı ortaya, duvarda ki uyarı işaretleri vs... renkli yazıcıdan çıktı alarak oluşturdum, acil çıkış kapısını ise yine mukavvadan keserek yaptım kapı açma kolunu yine plastik parçalardan oluşturdum biraz boya ve metal görünümü vererek birşeye benzetmeye çalıştım. Aydınlatmalar içinse şerit led ve kasası için plastik kablo kanalı kullandım bunlar hep elimde vardı ne olur ne olmaz diye çer çöp toplarım atmam bir gün işime yarayacak derim ... ve sonuç tam olarak istediğim gibi olmasa da çok uzun uğraştan sonra bir şeyler elde ettim artık.
  2. 1 point
    Arkadaşlar selam , İlk Dioramam için yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum. İlk olsun , Özel olsun dedim ve hiç bir yerde görmediğiniz farklı bir görsel sunmak istedim; İşte geeliyor Özel Harekat ....... Piyasada Türk Askeri bulmak mümkün olmadığından , çok ucuza temin edebileceğiniz plastik askerler temin ederek evrim geçirtmeye karar verdim Öncelikle Maket bıçağıyla bu askerlerin üzerlerini temizledim sonra akrilik boyayla astar attım. Daha sonra polimer kille hücum yeleği ve miğfer giydirdim. Sonrada kamuflaj boyaması ve makyaj Zemin , Ağaç ve diğer meteryallerin yapımlarını da paylaşıyorum VE SON ... Lütfen , yorumlarınızı bekliyorum .

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×