Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

13-07-2020 tarihinden beri tüm alanlarda en beğenilenler

 1. 2 points
  Çocukluğumda Dos işletim sistemi kullandığımız zamanlarda çok severek oynadığım red baron oyunundaki Alman yapımı tamamen ahşap olan uçağın modelini yapmak ayrı bir heyecan oldu, rafta öylesine boş durmasın birde buna hikaye oluşturayım dedim malum savaş var yıkılmış evlerin arasında bir bahçeye iniş yapmış nazi askeri kurgusu yaptım, eldeki imkanlar ve zaman kısıtlıydı daha fazla detaya giremeyerek uçağı vurgulayacak sade bir konu oluşturmak istedim, ilk diorama çalışması olduğu için bazı kusurları sonradan farkettim sonrakilerde daha dikkatli ve özverili çalışmalar olacak. 1/72 ölçe yapımı bana ait uçak modeli Yıkılmış duvarlar ve zemin kenarı için doğal görünmesi açısından seramik hamuru kullandım. Birkaç deniz kumu içinden bulduğum taşlar ve yapay çim kullanıldı. Asker figürü ise elimde eskilerden kalan pilot modellerinden biraz rötuş ve boya ile uyarladım. Yapım aşamasının detaylı fotoğrafları yok aklıma böyle bir platformda paylaşabileceğim gelmemişti bundan sonrakilerde zaten detaylı fotoğraflar mevcut olacak.
 2. 2 points
  Merhaba arkadaşlar, yeni üyeyim böyle güzel farklı bir hobi ile uğraşan Türkiye de ki arkadaşları burada görmek güzel, herkesi tebrik ederim bilgilerimizi paylaşmak kendimizi daha da geliştirmek dileği ile selamlıyorum. Burada ilk kez paylaştığım yapmış olduğum 3.dioramam 5 yıldır aralık vererek plastik modelcilik yapıyorum aslında özellikle askeri araçlar ve boylarının uygun olmasından dolayı 1/72 ölçek kullanıyorum baya bir serim oldu yerim kalmadı biraz ara verip eldekileri böyle hikaye ile değerlendirmek istedim. Bundan önce de Red Baron ve yarış dioraması var onları da ayrıca paylaşacağım, görüşlerinize ve eleştirilerinize açığım sonuçta amatörüm kendimi geliştirmek farklı tarzlar denemek istiyorum, yorumlar için şimdiden teşekkürler. Bu diorama da yine kendim yaptığım F.14 tomcat 1/100 ölçek plastik model kullanıldı. Dalgalar için kağıt havlu Zemin için seramik hamuru ( maalesef bir daha tercih etmeyeceğim bir malzeme kuruduğunda gerilerek çatlama yapıyor ve şekli bozuluyor ) Polimer kil tercihim olacak Taban için ince köpük Akrilik boya, koruma ve boya tutması için mat vernik ve en son Parlak vernik ( yeterli parlaklığı vermediği için sonrasında sıvı reçine kullandım ) Uçak altındaki köpüren su için pamuk kullandım Not: Hikaye tamamen benim kurgum değildir esinlenilmiştir.
 3. 1 point
  Evet hey gidi günler diyorum aslında bugüne kadar yaptığım her modelin yapım aşaması fotoğrafları vardı ama son zamanlarda çekmekten vazgeçtim model yapımına odaklanmıştım birde paylaşmak gibi düşüncem yoktu ama bundan sonrakileri zaten fotoğraflayarak yapacağım hatta yeni bir çalışmaya da başladım yakın bir zamanda paylaşacağım, teşekkürler görüşmek üzere.
 4. 1 point
  Teşekkür ederim, biraz acele ettim aslında bu çalışma için o yüzden tam istediğim gibi olmadı biraz da kullandığım bazı malzemelerde sorun yaşadım ama beğenmenize sevindim. Sadece hafta sonları ve hafta içi bazı akşamları çalışabildim 2 hafta gibi sürede bitirdim ve model uçak için de ayrıca yaklaşık 3 hafta zaman harcadım.
 5. 1 point
  Hocam çok profesyonel iş için değilse sadece günlük hobi içinse basit setler var mini kompresör airbrush set vs... al tak kullan Türkiye de bu setler yine 1000 TL civarı zamanın var ise y.dışından malum siteden sipariş geç 1 ay da geliyor yarı parasından bile az ödersin kalitesinden korkma burada satılanlarda oradan getiriyor zaten, kaliteli olsun marka olsun diyorsan çok para ama onlarda ben güzel bir airbrush set getirttim 3 tane iğnesinden temizleme seti hortumuna kadar geldi kaliteli sayılır buradaki nin 3/1 fiyatına geldi 25 tl vergi ödedim toplamda 253 tl

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×