Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

07-11-2019 tarihinden beri tüm alanlarda en beğenilenler

 1. 3 points
  İyi günler herkese, Diorama yapımında çok yeniyim. Hatta daha ilk dioramam bitmedi bile. Bu yapımına devam ettiğim taş evim. Daha sonra etrafına çalılıklar, kır çiçekleri ve bir ya da iki ağaç ekleyeceğim. Bahçesi küçük zaten. Çok fazla ağaç ekleyemem. Dondurma çubuklarından piknik masası yapıp koymayı düşündüm, daha sonra taş evler çok eskiden kullanılırdı, piknik masası uymaz diye vazgeçtim. Modelde pencere ve camlar çizilmiş bir resim halindeydi, kesip yapıştırmam gerekiyordu. Gerçekçi olmaz diye tülden kendim diktim, şeffaf plastikten cam yaptım ve kürdandan da orta tahtalarını yaptım. Kürdan biraz kalın geldi bence. Ama inceltemedim maket bıçağıyla. Kapısı hala içime sinmiyor. Nasıl daha gerçekçi yapabilirim diye sürekli düşünüyorum. Yaptıkça fotoğraflarla güncelleyeceğim. Bu arada zımparaladıktan sonra temizlemeden çekmişim resimleri, kusura bakmayın 🙈 Bu arada, taşlar aşırı mat sanki, verniklemeyi düşündüm. Zaten parlak olmasını istemiyorum, mat olmalı ama sanki biraz daha canlı olması gerek. Babam verniklersen ilerde çatlar, kötü olur dedi. Kararsız kaldım. Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.
 2. 1 point
  Dioramaya yeni başladım. Issız sokağı işyerimdeki bilgisayarımın önündeki boş alana tasarladım bugün bitirdim. resmi çektiğim sırada bulunduğu yere yapıştırdığımdan altında destekler var. Deniz feneri ise hala devam ediyorum. Kısa bir süre içerisinde onu da bitireceğim.
 3. 1 point
  Harika bir çalışma çok öğretici. Teşekkür ederim.
 4. 1 point
  Arkadaşlar hepinize uzun zamandan sonra tekrar merhaba. Başlığı, ''tanımsız'' olarak açtım çünkü henüz yapımı devam ediyor ve baya sürecek gibi duruyor. Şimdilik bazı fotoğraflar paylaşacağım. Sonu süprizli olacak gibi. sevgiler..
 5. 1 point
  Taşların üstünü washing tekniğiyle boyayabilirsin araştırıp uygularsan bu halinden daha iyi bi kontrast yakalarsın
 6. 1 point
  Genel de hazır yan ürünler ile diorama tamamlanıyor genel'de. Ama işini çok seven ve işinde uzman dioramaist'ler her şeyi hikayedeki her şeyi kendileri yapıyor.Türk dioramaist ler den Gül sanat ipek mesela inceleyebilirsiniz kendisi her şeyini sıfır'dan yapar.Tavsiyem ilk çalışmalar adına mutlaka yan hazır ürünler ile çalışmanız sonra sonra devamı gelir.Ayrıca hazır ürünler kişisel yapan sanatçının bireysel veya egosal zevkini köreltebilir dışarıdan bakanlar bazen neyin hazır neyin değil kısmını alamayabiliyorlar. Keyifli forumlar.
 7. 1 point
  Merhaba Furkan Kimseye ihtiyacınız olmadığını söylemek isterim. Yapmak istediklerine karar verdikten sonra kendi yöntemlerini geliştirebilirsin. Şahsi kanaatim her yol mübah. Forumda kendi yollarımızla yaptıklarımızı paylaşıyor ve birbirimize destekler atıyoruz. Naçizane tavsiyem hiç ama hiç durmadan (evet tam şu anda) başlaman. eğer inanmazsan diye 🙈 aşağıya hayatımda ilk yaptığım şeyle, nereye evrildiğini gösteren iki foto bırakıyorum.. Sevgiler.. (çok eğleneceksin..🙋🏽‍♂️😅🙈)
 8. 1 point
  Merhaba arkadaşlar. Forum sayfası gittikçe hareketlenmeye başladı. Bende akşam strafordan ufak tefek bir şeyler yapıp sizlerle paylaşmak istedim. Şimdilik stroforları kesip toplu iğne sayesinde birleştirmesini yaptım. Ev taş desenli bir ev olacak. 1/50 figür Merdivenli 2 katlı Balkonu da var Ama cam penceresi yok. boş bir kapısı var
 9. 1 point
  Merhaba arkadaşlar; Basit ve en ucuz malzemelerle yapacağınız bu uygulama videoda gözler önüne serilmiş durumda. Özellikle köy temalı dioramaların vaz geçilmez ürünü olabilecek bu uygulamayı video derste nasıl yapıldığını adım adım izleyebilirsiniz.
 10. 1 point
  Merhaba arkadaşlar; Hazırlaması çok kolay, sistemi kurduğunuzda birkaç dakika içinde yüzlerce örnek yapabilirsiniz! Video'da gösterilen çimen kümeleri HO ölçeğine en uygunudur ve diğer modelleme ölçeklerine de kolayca adapte edilebilir. Merak edenlere; Bu videoyu çekmek için Panasonic Lumix G6 kullanılmış ve Lumix 14 - 42mm objektif ve Olympus 40 - 150mm objektif kullanılmış. Aşırı yakın çekimler için Olympus lens ile birlikte verilen Raynox DCR-250 adaptörünü kullanıldığını'da ekleyelim.
 11. 1 point
  Merhaba arkadaşlar; Dioramalar için tüm hikayelerde genel anlamda bir çevre inşası yapmak zorundayız hikayelere göre çevresel tasarımlar değişebilir elbette. Bu video anlatımında görsel olarak diorama hikayeniz için tasarlayacağınız çevrenin adım adım nasıl yapıldığı anlatılmakta. Keyifli seyirler.
 12. 1 point
  Merhaba arkadaşlar; 1900 lü yıllarda Avrupa mimarisinde sıkça kullanılmış tuğla duvarların 1/35 ölçeğinde yapımı. Maket mi Yapsak isimli youtuber'ın çalışmasına ve kedisine Youtube'dan ulaşabilirsiniz.
 13. 1 point
  Merhaba arkadaşlar; Bu video anlatım'da bizlere dioramanız için taban uygulamasının nasıl yapılacağı izah edilmekte. Video anlatımı adım adım takip ederek sizde bir birinden özel ve güzel araziler yapabilirsiniz.. Belki şuraya bir yere bir ağaç bir ev bir kulübe eklersiniz belli mi olur ? Keyifli seyirler.

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×