Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Dün
 2. Diorama Malzemeleri Mağzası

  Tüm hobidaşlar selamlar. Aslında uzun zaman önce sizlerle paylaşmayı istediğim ancak yeni gelen bebeğimiz ve pandemi derken paylaşımda bulunamadım. Kısa Hikayem: Ben 2006 yılından beri profesyonel anlamda maket yapıyorum. Dış ve şirket siparişleri dahil birçok model imal ettim. Hem hazır kitlerden hem de el yapımı kitlerden. Ancak özellikle ürettiğim dioramalar için malzeme tedariki, fiyatlar yüzünden y.içi veya yurt dışı teminler oldukça zor oluyor. İhtiyaç duyduğum malzemeleri kendim yapabilirim düşüncesiyle başladığım diorama ürünleri üretim serüveni çevre ve tanıdıkların talepleri sonrasında genişleyerek hem yurtdışı hem de yurtiçi satışlarımla devam ediyor. Yurtdışı fiyatlara göre oldukça uygun fiyatlandırma politikası ile başladığım satışlar aynen devam ediyor. İhtiyaç duyan uygun fiyata diorama malzemesi almak isteyen herkesi, eğer Admin de uygun görürse Sayfama beklerim. Sitem üzerinden K.K ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Anlaşmalı kargo ile uygun kargo fiyatları geçerlidir. Ay sonuna kadar seçili ürünlerde %15 indirim kampanyamız mevcut. Sonrasında kampanyalar devam edecektir. Anlaşılabilirse forumumuza özel indirim kodları ile siz destek olmaya çalışırım. NOT: Sayfamda satışını yaptığım hiç bir ürün kopya ürün değildir. Hepsi evimin bir odasında elle imal ettiğim ürünlerdir. Saygılarımla, Herkese iyi modeller. smodelworld.com SMW Diorama Products
 3. Daha eskiler
 4. Tamiya 88mm Gun Flak 36/37 Diorama

  yeni üye oldum buraya satılıksa almak isterim 05415916962
 5. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Teşekkürler Teşekkürler. Çok birikmiş dio var raflarda. Hepsini birlikte çerçeve ve tekrar resimleme yapacağım. Bitiminde paylaşırım.
 6. Ellerinize sağlık , gayet başarılı olmuş. Tank boyama , eskitmeye 10 tam puan veririm dioramanıza çerçeve yaparsanız çok daha güzellik katacaktır. Pazarlarda veya manavlardan bulabileceğiniz ahşap meyve kasalarından faydalanabilirsiniz. Devamını bekliyoruz.
 7. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  @ismetguralp gayet güzel bence hiç küçümsenecek gibi değil. Devam dioramalarınızı bekliyoruz büyük bir heyecanla.
 8. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Sahne detayları Beton bariyerler Zemin ve Yerleşim denemeleri Figür revizyonları Gözetleme kulesi saç kevha imalatı Gözetleme kulübesi sniper yerleşimi, silaha elde imalat dürbün montajı Beton bariyer bitiş Yeşillikler doğal yosun ve dayanıklı bitkiler. Elektrik direkleri vb bir çok aksesuar el yapımı. Ve final...
 9. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Bu arada giriş sayfası düzenlemesi için moderatörümüze teşekkür ederim.
 10. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Referanslara göre ilaveler. Egzost detayları,aksesuarlar el imalatı.., Chipping, weathering... 50 cal. Namlu değişim..
 11. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Astar, gölgeleme ve baz boya.
 12. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Estağfurullah. O kadar iddialı bir yapım olmadı. Acemilikler çok. Yine de Teşekkürler. yapım aşamaları aşağıda. Filmde arka piyade telefonu kapağı açıktı. Ayrıca telefon elde yapıldı. Taret tutamakları tekrar elde yapıldı. Mantlet brandası sunfix ile yapıldı. Referansa göre çamurluk destek saçları elde imal edildi. Şöför kapağı tutamağı telden yapıldı. Referans resimlerine göre çamurluk saçı kesildi, avadanlık ayakları ona göre ayarlandı, çeki kulpları ilave edildi.
 13. 1/35 | “FULL METAL JACKET” | M41 Walker Bulldog | Tamiya | İsmet GÜRALP

  Türkiye den bu güzellik ve derinlikte bir dioramanın çıktığını görmek gurur verici oldu elinize sağlık. Keşke yapım aşamalarını da ekleseydiniz.
 14. Merhaba, 51 yaşındayım. Bodrum’da yaşıyorum. 10’lu yaşlarda tanıştığım modelcilik ile son bir iki yıldır daha yoğun uğraşıyorum. Ağırlıklı film veya tarihsel sahneleri canlandırma üzerine projelerim var. Bu çalışmamda Stanley Kubrick’in kült filmi “FULL METAL JACKET” in bir sahnesi olan birliğin Hue şehir savaşına girişinde subayın vurulmasını canlandırmaya çalıştım. Aşağıda sahne görülüyor. Tank modellemesi için referanslarım yine filmdeki sahnelerden Final resimleri
 15. DENİZ FENERİ

  Final fotoğrafı çok güzel olmuş elinize sağlık
 16. DENİZ FENERİ

  ARKADAŞLAR, HERKESE İYİ GÜNLER ; İLK ÇALIŞMAM YORUM VE ELEŞTİRİLERE AÇIĞIM . İNŞALLAH BEĞENİRSİNİZ.HALA ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM.
 17. T28 /T95 SUPER HEAVY TANK

  Yapım aşamalarıyla beklemedeyiz.
 18. T28 /T95 SUPER HEAVY TANK

  Beğenmenize sevindim , yine asker ve araçlarını 3D ile bastığım WW2 dioraması yakında bitecek , kısa zamanda paylaşacağım
 19. T28 /T95 SUPER HEAVY TANK

  3d yazıcı ile üretildi kısmına kadar acaba nereden alındı model çok güzelmiş diyordum. Renk uyumu ve model boyaması harika olmuş.
 20. T28 /T95 SUPER HEAVY TANK

  Selam Arkadaşlar ; 3D yazıcı ile ürettiğim tank modeli , hazır bir maket kadar kaliteli olmasa da olabildiğince canlandırmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz Zemin strafor üzerine seramik kil ve taşlardan oluşuyor ve üzerine akrilik boya . Beton bariyerleri yine 3D yazıcıdan bastım ve Cadence Beton effect kullanarak son aline getirdim . Hazır Maketlerde parçalar pürüzsüz oluyor fakat 3D yazıcıdan çıkan ürün çok fazla kusurlu oluyor diyebilirim. Bu sebeple zımpara ve bir kaç kat boya gerektiriyor. Hatta bazı kısımlarını macunla kapatmaya çalıştım. Üzerinde çalıştığım 2 projem daha var kısa zamanda yayınlamak ümidiyle beğenilerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum
 21. Airbrush Seti

  @ozgurTdogan almış olduğunuz airbrush ın fotosunu atarmısınız acaba. sadece siz tabancayı mı satın aldınız komprösürü de var mı?
 22. DWARF CASTLE

  Beğenmenize sevindim zamanla daha güzelleri ortaya çıkacak umarım...
 23. DWARF CASTLE

  Son dönemdeki en güzel çalışmalardan birisi ytapım aşamasıyla beraber eklediğiniz için teşekkürler.
 24. DWARF CASTLE

  Selam arkadaşlar , Yine farklı bir çalışmayla karşınızdayım https://www.instagram.com/clayofdreams/ takip ederseniz sevinirim. Sürekli kendimi geliştirme aşamasındayım bu sebep kendimi de yeniliyorum . Göreceğiniz görsellerdeki bazı parçaları 3D yazıcımla bastım. Yeni aldığım yazıcı Ender 3 Pro V2 , fiyatı makul olmakla beraber dioramalarınız ve diğer çalışmalarınız için her parçayı basabilirsiniz. Ben burada Cüce (Dwarf) , kapı ve pencereler , balkon , fıçılar , köpekler ve süs havuzunu yazıcıdan basıp boyamalarını yaptım. Zemin , duvarlar vs ağırlıklı STRAFOR kullandım. Kısmi yerlerde Seramik Kil de kullandım. Akrilik boya kullanıyorum , Boyama işi de uzun denemeler sonrası zaten eliniz alışıyor . Yeni çalışmalarım gelecek. Bu sefer çok sevdiği W2 Dünya savaşı üzerine olacak. Bende gün içerisinde çalıştığım için akşamları vakit ayırabiliyorum. Umarım beğenirsiniz.
 25. Muğladan selamlar

  Nebi bey selamlar; öncelikle Muğlaya kucak dolusu saygı ve sevgilerimizi iletelim Diorama Türkiye olarak. Aramıza hoş geldiniz. Öğrendikleriniz sonucunda ortaya güzel dioramalar çıkacaktır bu harika dioramaları mutlaka yapım esnasında fotoğraflayın ve bizimle paylaşmayı unutmayın. Keyifli Forumlar.
 26. Herkese Selam

  Selamlar aramıza hoş geldiniz. Yeni çalışmalarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. Takıldığınız ne olursa olsun diorama yapımı konusunda mutlaka foruma konu açın hep birlikte çözüm arayalım. Keyifli Forumlar.
 1. Daha fazla aktivite göster

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×