Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Dün
 2. Son hafta
 3. Hogwarts diorama

  Güzel bir iş çıkarsa çok fazla fanatiği var ülkemiz de güzel bir gelir de sağlayabilirsiniz seri üretim şemalar ile. Şu yönde bir çalışma çıkarsa haberim olsun bende bilgi almak isterim
 4. Daha eskiler
 5. Hogwarts diorama

  Bir Harry potter hayranı olarak ben de hogwarts şatosunun dioramasını yapmaya kararlıyım. Henüz bina yapımında yeterli olmadığımı düşünüyorum. Şatoyu hatasız yapmak istediğim için 3d yazıcıdan cıkarmayı planlıyorum. Google a 'hogwarts 3d' yazarsanız bir çok ayrıntili plani var. Size bir fikir olsun istedim. Kolay gelsin.
 6. İlk dioramam

  Harika!!!
 7. İlk dioramam

  İlk ağaç tamam bakalım beğenecekmisiniz.
 8. İlk dioramam

  Projeye devam bugün biraz ağaç çalışması yaptım. Bu arada Mod Podge matte alabileceğim bir yer bilen varmı büyük şişelerden. Küçük 5'li setlerden var piyasada ondan aldım matte ve gloss u kullanıyorum sadece böylede pahalıya geliyor. Muadil kullanabileceğim bir ürün varsa önerilerinizi bekliyorum.
 9. Merhaba Diorama Türkiye

  Teşekkür ederim bende projelerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum
 10. İlk dioramam

  Yorumunuz için teşekkür ederim. Evet ağaçlandırma olacak hatta bugün ilk ağacın yapımına başladım. Birde su efektini tamamladım. Resimlerini ekliyorum.
 11. İlk dioramam

  Harika duruyor bu hali ile. Final'de çok daha hoş bir görüntü çıkacaktır sanırım. Ağaçlandırma olacak mı ?
 12. Merhaba Diorama Türkiye

  Selamlar Murat bey hoş geldiniz aramıza. Yapmaya başladıklarınızı görmek için sabırsızlanıyoruz.
 13. İlk dioramam

  Açı ve ışıktan dolayı fark etmemişim kusura bakma nasıl mahçup oldum şimdi neyse sağlık olsun
 14. Merhaba Diorama Türkiye

  Hoş buldum. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
 15. İlk dioramam

  Yanıtınız için teşekkür ederim. Son resimler epoksi dökülmüş hali. Tabi daha su efekti şelaleler vs. yapımı olacak. Birkaçta ağaç eklemeyi düşünüyorum. Maalesef yapım aşamalarına ait resim yok sadece bunlar ve devamı olacak. Yapım aşaması ile ilgili sorularınız varsa memnuniyetle yanıtlarım.
 16. İlk dioramam

  @Myavuz83 tekrardan hos geldin demek istiyorum. Eline emeğine sağlık güzel olmuş epoksi kullandıktan sonra nasıl birşey ortaya çıkacak merak ettim. Birde yapım aşamalarını detaylı resimlersen daha güzel olur.
 17. Merhaba Diorama Türkiye

  Merhaba Murat kardeş hoş geldin. İnşallah hep beraber güzel yerlere gelip şuanda da olduğu gibi birbirimizden azda olsa dersler çıkarmak dileği ile.
 18. Çizgi roman hk.

  Begenmenize sevindim şahsen ama vermiş olduğunuz linki ve diğer türleri kontrol ettiğimde çizim istemekte bu şekilde biraz kolaya kaçıp hikayeyi oluşturduktan sonra görselleri manipüle ediyorum önceden dediğim gibi hikaye yazmakta sıkıntı çekiyorum buda diorama gibi olsa yap yap geç. Kısmet olursa 50x50 bir alt tavlada figürler ve diorama sahneleri ile yapacam oda biraz zaman alacak yapmak.
 19. İlk dioramam

  Bugün epoksi dökümünü gerçekleştirdim. Devamı geldikçe sizinle paylaşacağım.
 20. İlk dioramam

  Youtube dan izlediğim videolardan gaza gelip, Luke Towan abimizin şelale çalışmasından esinlenerek yapımına başladığım ilk dioramam. Lütfen yorum ve önerilerinizi esirgemeyin.
 21. Merhaba Diorama Türkiye

  Herkese merhaba, ben İstanbul'dan Murat. Bu hobiye ilgim uzun süredir var ama son 2 aydır kendimce birşeyler yapmaya başladım. Forumdaki üstadlardan eminim çok şey öğreneceğim. Saygılarımla
 22. Çizgi roman hk.

  Ben beğendim yaratıcı duruyor. Normal çizgi roman kafasına geçmen istersen bu gibi derslere bakabilirsin.
 23. Çizgi roman hk.

  @DioramaTürkiye maşallah gözünüzden birşey kaçmıyor sayın yöneticim oyun olduğunu nasıl anladınız Adobe photoshop kullandım sadece birde oyuna uygun bir tranir bulup sahne geçişi yaptım şuan fragman tarzında ama ilk 5 perde hazır 2 sahne görsellerini de yakaladım ama istediğim olayları aks ettire bilmek için biraz daha farklı açılardan görsel yakalamam lazım. Hikaye oluşturmakta sıkıntı çekiyorum sadece onuda anlamışsınızdır. Üstesinden gelirsem ne mutlu bana artık.
 24. Çizgi roman hk.

  Ben beğendim elinize sağlık ne ile hazırlandı ? Bilgisayar oyunundan alındı sahneler sanırım ?
 25. Çizgi roman hk.

  Arkadaşlar merhaba; Çizgi roman oluşturdum ve hikayesi biraz az ve yavaş ama nasıl durduğunu yabancı bir göz ile sizlerden duymak istiyorum. Bittiği gibi google play store kitaplara ekleyeceğim. Şuan linkte 1 perde vardır. https://drive.google.com/file/d/12g1QUBobtcRehR4npD6uAwLBg581l1bE/view?usp=sharing
 26. Yoruldum Dünya ( klasik )

  Teşekkür ederim @DioramaTürkiye sayın yöneticim aynı şekilde arkadaşımda dedi araba kirli kanalizasyon var ama ne hikmetse duvar tertemiz ben o an pot kırmadım dükkan sahibi duvarları yeni boyatmış dedim ama kirletme çalışmalarına başlayalı 2 gün oldu işlerimden dolayı zaman bulamamadığım için resimleri atamadım en kısa zamanda atacağım inşallah
 27. Yoruldum Dünya ( klasik )

  Geçmiş olsun eliniz için zira araba realistik en net görüntüyü almış emeğinize sağlık Duvara eklemeler gelecek mi? Kir çamur duvar yazısı vb. gibi ?
 28. Yoruldum Dünya ( klasik )

  Herkese merhaba. Nedense araba temalı diorama yapıyorum ( elimde araç çok galiba ) ve yine yapmaya çalıştım son noktayı kattım sadece duvar arkasına forex kullanacam ve çerçevesi yapılacak. Biraz değişiklik olsun dedim ve tarz dışına çıkı verdim. Kullanılan malzemeler strafor alçı, boya, araba, silikon, tutkal, çim ( el yapımı boya fırçasından) aklima gelmeyen malzeme varsa sora bilirsiniz. Aracımız gerçekçi dursun diye bazı yerlerini ateşe verdim sizlerde benim gibi ateşle fazla oynamayın elinizi yakarsınız benim gibi güzel açılardan çekemedim tekrardan çekersem atacağım. Gözünüze eksik gelen yer olursa söyleyin belki ekleme yapma şansım olabilir. Resimler ile baş başa bırakıyorum sizleri
 1. Daha fazla aktivite göster

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×