Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Daha eskiler
 2. Figür kalıbı

  @DioramaTürkiye hoşbulduk cvp için tşk ederim
 3. Figür kalıbı

  Merhaba; aramıza hoş geldiniz. Genel'de bunu ben bilgisayarda modelletip 3d cihazlar ile istediğim adet olarak döktürüyorum proje adedince. Ama dediğiniz gibi çok zor olabilir veya ben kolay yöntemini bilmiyor da olabilirim.
 4. Figür kalıbı

  Mrb ben bu asker figüründen yapmak istiyorum..boyutu 4 cm civarı..ben bunun önce kalıplarını çıkarmak ve 100 tane civarı üretmek istiyorum..renk olarakta ten rengi olsun elbisesini kalkanını falan ayrıca boyarım ama dökümden ten renginde çıksın istiyorum fotoda ki gibi..malzemesi de yumuşak plastik değil sert plastik olsun istiyorum tokai çakmakların plastiği gibi olsun eğilip bükül esin..hafif ama sert eğilip yamulmayan bi malzemesi var nedir bilemedim..işte bildiğiniz kinder oyuncak plastiği..ilk olarak kalıp nasıl alacağım sonrada döküm için hangi malzemeleri kullanıp hangi adımları izleyeceğim..bu konu hakkında hiç bir bilgim yok bilen biri yardımcı olursa sevinirim tşk ederim
 5. İlk Tren maketi çalışmam

  hocam merhaba, straforun zemin kaplamasını yaptıgınız urun nedir acaba
 6. İlk diorama çalışmam

  Çok teşekkür ederim daha çok başındayım işin...sürekli araştırıp videoları izlemeye devam ediyorum....
 7. İlk diorama çalışmam

  Dünya genelinde de o şekilde askeri dioramalar çok ön planda. Ben çok beğendim harika duruyor.
 8. İlk Tren maketi çalışmam

  Çok güzel olmuş emeğinize sağlık...
 9. İlk diorama çalışmam

  Alman havan gurubu dioramasi hazırlıyorum....Başlangıçta askeri çalışmaları tercih ediyorum hata kaldırdığı için....
 10. İlk diorama çalışmam

  Konusu ne üzerine ? Yapım aşamalarını paylaşırsanız seve seve göz atmak isterim
 11. İlk diorama çalışmam

  Şu anda ikinci denemem devam ediyor...
 12. İlk diorama çalışmam

  Selamlar İlk için gayet iyi görünüyor? Bunun dışın da çalışmalarınız var mı?
 13. İlk diorama çalışmam

 14. İlk diorama çalışmam

  Yeni hobimde ilk çalışmamı bitirdim... Yaklaşık 1 ay sürdü... Yorumlarınız ve elestirileriniz benim için çok önemli...Kendimi gelistirebilmem için...
 15. Malzeme seçimi hk.

  Merhaba bu konuda daha öncede bazı arkadaşlarımla yazıştık. Bu seçimler tamamen kişiyle ilgili ve çok kuralı olmayan durumlar. ortaya çıkartmak istediğiniz objenin yapısının neye benzemesi gerektiği fikri tamamen sizinle ilgili olduğu için yorum yapmak zor. örneklemek gerekirse tuğla bir duvarı yapabileceğiniz çok fazla malzeme mevcut. bu size ve işinizi nasıl göstermek istediğinize çok bağlı. yani hamurda kullanabilirsiniz yumurta kartonuda ya da strafor.. hepsinin sonucu farklı. alışveriş konusu ise internet ve maket malzemesi dükkanların temin edilebilir. kolaylıklar.
 16. İlk Tren maketi çalışmam

  Teşekkür ederim .bizim formun öğrencisi diyebilirsiniz 😃👍🏽
 17. 1/50Deve kervanı dioraması

  Teşekkürler 🙏 öyle kendi çapında işler benimkiler😊 .bir kaç yerel fuar ve kent müzesinde yer alıyor .bu çalışma Ağrı Doğubayazıt kent müzesinde bulunuyor .
 18. 1/50Deve kervanı dioraması

  Muhteşem !!! Emeğinize sağlık. Hangi sergi alanların da çalışmalarınız güncel olarak ?
 19. İlk Tren maketi çalışmam

  Harika işte bu! Çok beğendim.
 20. 1/50Deve kervanı dioraması

  Merhaba arkadaşlar yine ben 🤓 bu kez 100 yıl öncesi bir tarihi İpek yolu dioraması ile geldim . Develerin yük kısımlarını kendim pamuk ile ekledim ve taş sulu boya ile renklendirdim ve çok keyif aldım yaparken .uygun bir figür bulamayınca kervancıyıda ben giydirdim (Altta takım elbisesi var 🙂)kurgu sade fakat zemin için strafor üzerine alçı +toprak ve tutkal kullandım .kısıtlı bir Alan için statik çim kullandım geriye kalan sararmış otlar kısım ise kendim düşünüp hazırladım (bugüne kadar gördüğüm şeylerden fazlası ile etkilenerek:)) çimleri nasıl yaptığımı ayrı bir başlık ile anlatacağım çünki her detayında fotoğraf çekmiştim 😎 yorum ve önerileriniz bir sonraki çalışmalarda bana yol gösterecektir .🙏
 21. İlk Tren maketi çalışmam

  En yakın çektiklerim bu şekilde. Karışık görünüyor ama zihnimde hepsinin bir yeri vardı 😁
 22. İlk Tren maketi çalışmam

  Taban kısmının yakın çekimleri
 23. İlk Tren maketi çalışmam

  Teşekkür ederim 😊🙏Taban detayları dediğiniz tam olarak nedir?
 24. Malzeme seçimi hk.

  Merhaba; Öncelikle daha yolun basinda olduğumu belirtmek isterim. Maketler ile ilgili boyalar, fircalar, yapistiricilar, airbrush vb. tüm malzemelere sahibim ve bu isi cok seviyorum. Diorama için ise en basinda strafor, alçı tutkal gibi malzemelere sahip olmamiz gerektigini öğrendim fakat tabanın ne olacağını halen bilmemekteyim.. Taban icin straforu kesip hayal gücümüze gore bicimlendirecegiz, belki iki ya da uc parcaya ayiracagiz fakat straforu hangi maddenin üzerine yapıştıracagiz? Hangi tutkalı kullanacağız? Strafor nasıl bir strafor olmali? Kullanacagimiz alçının türü nedir, nasil olmalidir? Bu malzemelerin markaları, isimleri nedir; nerelerden temin edebiliyoruz? gibi sorular ile karsi karsiyayim. Yardimci olabilirseniz cok sevinecegim. Şimdiden teşekkür ederim. @sezeralemdar
 25. Merak ettigim her şey

  Tayfur bey aramıza hoş geldiniz. Tüm sorularınızın cevabı mümkün ama bu alan tanışma alanı o sorduğunuz soruları kopyala yapıp diorama sohbetler kısmına açabilirseniz tüm deneyimli arkadaşlar sorularınızı cevaplayacaktır. Tekrar aramıza hoş geldiniz.
 26. Merak ettigim her şey

  Herkese merhaba. İsmim Tayfur. 26 yaşındayım, Tekirdağ'da yaşıyorum. Bu güzel sanat ile ilgili bilmediğim her şeyi arastirmak ve ogrenmek için foruma üye oldum. Cok kararliyim ve elbette tecrube edinmenin cok uzun sureceginden eminim. Su andan itibaren tabii ki tüm konuları okumaya başlayacağım fakat araştırdığım ve cevabına tam olarak ulasamadigim, aklima takılan birkaç şeyi konu açarak sizler ile paylaşmak düşüncesi ile doldum. Öncelikle daha yolun basinda olduğumu belirtmek isterim. Maketler ile ilgili boyalar, fircalar, yapistiricilar, airbrush vb. tüm malzemelere sahibim ve bu isi cok seviyorum. Diorama için ise en basinda strafor, alçı tutkal gibi malzemelere sahip olmamiz gerektigini öğrendim fakat tabanın ne olacağını halen bilmemekteyim.. Taban icin straforu kesip hayal gücümüze gore bicimlendirecegiz, belki iki ya da uc parcaya ayiracagiz fakat straforu hangi maddenin üzerine yapıştıracagiz? Hangi tutkalı kullanacağız? Strafor nasıl bir strafor olmali? Kullanacagimiz alçının türü nedir, nasil olmalidir? Bu malzemelerin markaları, isimleri nedir; nerelerden temin edebiliyoruz? gibi sorular ile karsi karsiyayim. Yardimci olabilirseniz cok sevinecegim. Şimdiden teşekkür ederim.
 1. Daha fazla aktivite göster

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×