Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Today
 2. Tamiya 88mm Gun Flak 36/37 Diorama

  Taban çalışması ve iç hikaye figürleri çok güzel konumlandırılmış ve boyanmış tebrikler harika alıcısına şimdiden hayırlı olsun.
 3. Son hafta
 4. Tamiya 88mm Gun Flak 36/37 Diorama

  1 adet 88mm Flak Gun 9 adet figür 1 adet Zündapp Ks750 içerir. Fiyat: 800 tl
 5. Daha eskiler
 6. HEPSİ BİR ARADA :))

  harika işler hayranlıkla ve keyifle defalarca baktım Piyasada olan bir çok biblo üründen çok daha kaliteli görseller
 7. SAVAŞ KULESİ

  İlk dioramanızı dört gözle bekliyorum diğer çalışmalar çok iyi
 8. HEPSİ BİR ARADA :))

  Selam Arkadaşlar , Dioramaya geçmeden , yaklaşık 2 yıl içerisinde Seramik kil ve Polimer kil ile yaptığım bazı ürünleri paylaşmak istedim. Yeni , eski sıralaması biraz karışık zaten boyamalardan anlayacaksınız Ben eskiden çöp adam çizemezdim , Hevesiniz varsa içinizdeki yetenek zaten ortaya çıkacaktır. Zamanla biraz biraz güzel şeyler yaptığıma inanıyorum.Daha yolun kesinlikle başındayım , harika işler yapanları gördükçe bende yapabilirim diyorum. Youtube da 1-2 milyon izleme alan dioramaları gördükçe daha da hırslanıyorum Daha güzel işlerde görüşmek üzere
 9. SAVAŞ KULESİ

  Teşekkürler yöneticim Yapım aşamaları vardı ama telefonda çok yer kaplıyor diye silmiştim. Başka yaptıklarımda var , dilerseniz onlara tek başlık açayım bazılarının yapım aşamaları duruyor (Halloween ağaçları vs. var) Çok diorama diyemeyeceğimiz ama masalsı havası olan bir hevesle yapılmış yapıtlar. Ayrıca ilk diorama yapımına başladım kısa zamanda sayfaya ekleyeceğim.
 10. by Serter

  Selamlar Serter bey; Aramıza hoş geldiniz dioramaturkiye 2. yılında ama haliyle ülkemizde ekonomik veya gayri sosyal durumlardan dolayı hobi pek bilinemiyor veya uygulanamıyor ama siz ve sizin gibi değerli hobicilerin desteği ile umarım buraları bir gün ağzına kadar dolduracağız.
 11. SAVAŞ KULESİ

  Son zamanlarda gördüğüm en iyi çalışmalar'dan Lütfen yapım aşamalarını da paylaşın.
 12. SAVAŞ KULESİ

  Merhaba Arkadaşlar ; Diorama çalışmalarıma başlamadan önce Seramik kille yapmış olduğum Savaş kulesini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz
 13. by Serter

  Selam Arkadaşlar , Bende bu platformu yeni keşfettim , tüm dünyada çok yaygın olan fakat Ülkemizde yeni yeni tanışılmaya başlanmış harika bir hobi. Güzel paylaşımlar için herkese teşekkürler. İsmim Serter yaşım 44 , sigorta acentesiyim . Eskişehirliyim fakat İstanbulda yaşıyorum Asıl ilgi alanım Seramik kil ve polimer kil. Fakat beni o kadar mutlu etmediğini farkettim , uzun zamandır Yurtdışı kaynaklı dioramaları ilgiyle izliyordum , bende bir el atayım biraz hevesle güzel şeyler ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum Herkese başarılar , yeni bir konu başlığında tam diorama demesek de Seramik kilden yaptığım benzer deneyimlerimi paylaşacağım. Kısa sürede kafamdaki fikirleri sahneye dökmek ümidiyle , sağlıcakla ;
 14. Atık Su Kanalı (Diorama)

  Mutlaka bizimlede paylaşın dioramanızı.
 15. Atık Su Kanalı (Diorama)

  Denedim ben de yapmayı ama tam resimdekine benzemese de fena olmadı.
 16. Red Baron

  Yeni çalışmalarınızı heyecanla bekliyor olacağız. Keyif dolu haftalar dilerim.
 17. Red Baron

  Evet hey gidi günler diyorum aslında bugüne kadar yaptığım her modelin yapım aşaması fotoğrafları vardı ama son zamanlarda çekmekten vazgeçtim model yapımına odaklanmıştım birde paylaşmak gibi düşüncem yoktu ama bundan sonrakileri zaten fotoğraflayarak yapacağım hatta yeni bir çalışmaya da başladım yakın bir zamanda paylaşacağım, teşekkürler görüşmek üzere.
 18. Red Baron

  Müthiş.. Hele ki anlatım süper olmuş aynı dönemlerin çocuklarıyız muhtemelen Dos dönemleri ve Red Baron Keşke yapım aşaması da olsaydı.
 19. Red Baron

  Çocukluğumda Dos işletim sistemi kullandığımız zamanlarda çok severek oynadığım red baron oyunundaki Alman yapımı tamamen ahşap olan uçağın modelini yapmak ayrı bir heyecan oldu, rafta öylesine boş durmasın birde buna hikaye oluşturayım dedim malum savaş var yıkılmış evlerin arasında bir bahçeye iniş yapmış nazi askeri kurgusu yaptım, eldeki imkanlar ve zaman kısıtlıydı daha fazla detaya giremeyerek uçağı vurgulayacak sade bir konu oluşturmak istedim, ilk diorama çalışması olduğu için bazı kusurları sonradan farkettim sonrakilerde daha dikkatli ve özverili çalışmalar olacak. 1/72 ölçe yapımı bana ait uçak modeli Yıkılmış duvarlar ve zemin kenarı için doğal görünmesi açısından seramik hamuru kullandım. Birkaç deniz kumu içinden bulduğum taşlar ve yapay çim kullanıldı. Asker figürü ise elimde eskilerden kalan pilot modellerinden biraz rötuş ve boya ile uyarladım. Yapım aşamasının detaylı fotoğrafları yok aklıma böyle bir platformda paylaşabileceğim gelmemişti bundan sonrakilerde zaten detaylı fotoğraflar mevcut olacak.
 20. okyanus üzerinde alçak uçuş dioraması

  Yeni çalışmaları tüm detayları ile 4 gözle bekliyoruz.
 21. okyanus üzerinde alçak uçuş dioraması

  Teşekkür ederim, biraz acele ettim aslında bu çalışma için o yüzden tam istediğim gibi olmadı biraz da kullandığım bazı malzemelerde sorun yaşadım ama beğenmenize sevindim. Sadece hafta sonları ve hafta içi bazı akşamları çalışabildim 2 hafta gibi sürede bitirdim ve model uçak için de ayrıca yaklaşık 3 hafta zaman harcadım.
 22. okyanus üzerinde alçak uçuş dioraması

  Son dönemde yayınlanan başarılı dioramalar'dan birisi elinize sağlık harika olmuş. Kaç günde tamamlandı?
 23. Airbrush Seti

  Hocam çok profesyonel iş için değilse sadece günlük hobi içinse basit setler var mini kompresör airbrush set vs... al tak kullan Türkiye de bu setler yine 1000 TL civarı zamanın var ise y.dışından malum siteden sipariş geç 1 ay da geliyor yarı parasından bile az ödersin kalitesinden korkma burada satılanlarda oradan getiriyor zaten, kaliteli olsun marka olsun diyorsan çok para ama onlarda ben güzel bir airbrush set getirttim 3 tane iğnesinden temizleme seti hortumuna kadar geldi kaliteli sayılır buradaki nin 3/1 fiyatına geldi 25 tl vergi ödedim toplamda 253 tl
 24. okyanus üzerinde alçak uçuş dioraması

  Merhaba arkadaşlar, yeni üyeyim böyle güzel farklı bir hobi ile uğraşan Türkiye de ki arkadaşları burada görmek güzel, herkesi tebrik ederim bilgilerimizi paylaşmak kendimizi daha da geliştirmek dileği ile selamlıyorum. Burada ilk kez paylaştığım yapmış olduğum 3.dioramam 5 yıldır aralık vererek plastik modelcilik yapıyorum aslında özellikle askeri araçlar ve boylarının uygun olmasından dolayı 1/72 ölçek kullanıyorum baya bir serim oldu yerim kalmadı biraz ara verip eldekileri böyle hikaye ile değerlendirmek istedim. Bundan önce de Red Baron ve yarış dioraması var onları da ayrıca paylaşacağım, görüşlerinize ve eleştirilerinize açığım sonuçta amatörüm kendimi geliştirmek farklı tarzlar denemek istiyorum, yorumlar için şimdiden teşekkürler. Bu diorama da yine kendim yaptığım F.14 tomcat 1/100 ölçek plastik model kullanıldı. Dalgalar için kağıt havlu Zemin için seramik hamuru ( maalesef bir daha tercih etmeyeceğim bir malzeme kuruduğunda gerilerek çatlama yapıyor ve şekli bozuluyor ) Polimer kil tercihim olacak Taban için ince köpük Akrilik boya, koruma ve boya tutması için mat vernik ve en son Parlak vernik ( yeterli parlaklığı vermediği için sonrasında sıvı reçine kullandım ) Uçak altındaki köpüren su için pamuk kullandım Not: Hikaye tamamen benim kurgum değildir esinlenilmiştir.
 25. Airbrush Seti

  Selamlar; şöyle bir satıl ürünü vardı forum'da ama konu çok eskide kalmış satılmıştır sanırım. Elbette sadece tabancadan hava kompresörün den ibaret değil. Benim tavsiyem şu yönde çok profesyonel işler yapmayacaksanız yüksek meblağlı ürünlerden uzak durun. 200 tl ile 500 tl arasında ürünlere göz atabilirsiniz. https://www.maketistan.com/index.php?route=product/search&search=airbrush bu kısıma bakılabilir.
 26. Airbrush Seti

  Selamlar, airbrush konusunda internetten kaptığım bilgiler harici pek bir bilgim yok ancak almak istiyorum set olarak. sıfırdan airbrush set almaya kalkarsam tam olarak hangi ekipmanlarla birlikte almam gerekiyor? Sanırım compressor içinde olmuyor çoğu zaman. Bu konuda bilgisi olanlardan destek bekliyorum.
 27. Tel Örgü

  Hocam bu işime yaradı çok teşekkür ederim.
 1. Daha fazla aktivite göster

Copyright © 2017 Diorama Türkiye. Tüm hakları saklıdır.


Diorama Türkiye platformu diorama hobisine gönül vermiş tüm bireyleri tek platform altında toplamak adına kurulmuş olmakla  birlikte diorama malzemeleri, ekipmanları ve uygulamalı ders makalelerini içinde barındıran bir platformdur. Forum kuralları gereği tüm kullanıcılar konu ve mesaj içeriğinde kullandığı üslubuna dikkat etmeli her zaman yapıcı ve olgun davranmayı esas almalıdır. Hobiyi geliştirmek ve ülke sınırlarımız içinde  genişlemesini daha  fazla kitleye  hitap etmesini sağlamayı görev edinmiş olan Diorama Türkiye platformuna hoş geldiniz.

×